Satılık Tekneler

İstanbul Metrosu Sahile İniyor
13.03.2017 İstanbul Metrosu Sahile İniyor İstanbul'da, Ortaköy’den Sarıyer’e kadar sahil hattı boyunca yeni bir metro hattı yapılacak. İstanbul'un en yoğun trafiğine sahip olan Ortaköy’den Sarıyer’e metro müjdesinin, bir seçim vaadi olarak kalmaması sahillerdeki trafik derdine bir çözüm olması bekleniyor.

İstanbul Metrosu Sahile İniyor

Sarıyer Belediyesi Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, kanaat önderleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı konuştu. 

İstanbul Metrosu Sahile İniyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, referandum toplantısında vaatlerde bulunarak; “Ortaköy’den başlayarak Sarıyer’e, sahilden inşallah bir metro getireceğiz. Zaten, Cumhuriyet Mahallesi ve Hacıosman’a kadar gelen bir metro var. O metronun devamını da Çayırbaşı’na indirebilir miyiz, onun çalışmalarını yapıyoruz. Metrobüs alttan da gelecek olan metro ile birleşecek. Böylece erişim çok daha kolay hale gelecek.

İstanbul Metrosu Sahile İniyor

Aynı şekilde, karşı yakada Harem’den Küçükköy’e ve Anadolu Hisarı’na kadar 18 kilometrelik bir tünel programladık. Yani yerin altından ve üstünden, her noktada nerede sorun varsa çözmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder