Satılık Tekneler

İstanbul Boğazı'nda Yat Defilesi Gerçekleşti..
05.10.2015 İstanbul Boğazı'nda Yat Defilesi Gerçekleşti..
İstanbul Boğazı'nın büyülü atmosferi, 2 Ekim Cuma gecesi çok özel bir defileye ev sahipliği yaptı. Uluslararası İstanbul Boat Show'da yer alacak yaklaşık 250 milyon Euro değerindeki yüzen hazineleri arasından seçilen, ilk kez sergilenecek 11 tekne, boğazın podyuma dönüşen sularında adeta balerinler gibi süzüldü. 

yat-defilesi

İstanbul Boğazı'nda yıldızların altında gerçekleşen yat defilesini iş dünyası, cemiyet hayatından ve medya dünyasından deniz tutkunu seçkin ve çok özel davetliler izledi. Ayrıca 1-4 Ekim tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen 2015 Extreme Sailing Series'in 7. Ayağı'nda yarışan ilk Türk Extreme 40 takımı olan, Team Turx sporcuları da Yat Defilesi'ne katıldı.

yat-defilesi-1

Yat Defilesi, Avrasya ve Türkiye pazarlarının uluslararası fuarlarını düzenleyen tecrübeli bir etkinlik organizatörü UBM'in organizasyonuyla, Uluslararası İstanbul Boat Show'un 35. yılı için Suada-Galatasaray Adası'nda düzenlediği Gala Gecesi kapsamında gerçekleşti. Boat Show 35. Yıl Gala Gecesi'nde konuşan, UBM EMEA (İstanbul) Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkanı Haluk Balcı; “Türkiye'nin ilk, en eski ve en deneyimli marine fuarı Uluslararası İstanbul Boat Show 35'inci yaşını kutluyor. 35 yılda Boat Show'a yaklaşık 7.000 firma, 21.000 civarı yerli ve yabancı marka,1 milyonu aşkın ziyaretçi katıldı ve yaklaşık 2 milyar dolar da iş hacmi yaratıldı. Amacımız ve en önemli hedeflerimiz, ülkemizde yat sektörünün ve denizcilik kültürünün gelişmesine katkı sağlamaya devam etmek. İnanıyor ve biliyorum ki, Uluslararası İstanbul Boat Show, daha uzun yıllar sektöre liderlik etmeye ve hem katılımcılarına hem de ziyaretçileri için ilklere imza atmaya devam edecek” dedi.

yat-defilesi-2

Sunuculuğunu Fatih Türkmenoğlu’nun üstlendiği Gala Gecesi’nde konuklar, ülkenin ve dünyanın bir çok yerinde büyük partilerde DJ'lik yapan Number One Yayın Yönetmeni Mert Hakan'ın çaldığı müzikler eşliğinde keyifli bir gece geçirdi.

Uzun yıllar deniz tutkunlarının hafızalarında yer edinecek İstanbul Boat Show Yat Defilesi'ne katılan lansman tekneleri, davetlilerin beğenisini topladı. Boat Show'un en pahalı teknesi olan, tarzın ve seçkinliğin baştan çıkarıcı kombinasyonu Sunseeker 86Yacht, Cannes Boat Show'dan sonra ilk kez Türkiye'de Uluslararası İstanbul Boat Show'da sergilenecek. 

yat-defilesi-3

Defileye katılan diğer tekneler ise; lansmanı ilk defa Türkiye'de Boat Show'da yapılacak olan, kişiye özel haute couture yat imalatı yapan saygın İtalyan tersanesi Cantiere Se.Ri.Gi. Di Aquileia Srl. tarafından üretilen, göz alıcı performans gezi yelkenlisi Solaris 58. Ayrıca, marka da ilk defa Türkiye pazarına Uluslararası İstanbul Boat Show ile girmiş olacak. Bir diğer defile teknesi Vira Yatçılık üretimi  hızlı, yüksek performanslı, çekici ve lüks bir keyif teknesi olan Escape 1080 Soley. Ege Yatçılık tarafından üretilen 28 metrelik tam boyuyla Uluslararası İstanbul Boat Show'un en uzun teknesi Nimir

yat-defilesi-4

Concept Marine firması da, Azimut 55 S modelinin Türkiye'de ilk kez lansmanlarını gerçekleştirecek. Denizci bir motoryat olan Es Line 55, Tezmarin'in baş döndürücü özel yelkenlisi ve katamaran sevdalılarının gözdesi Lagoon 450, Avrupa MotorBoat ödüllerinde en iyi tekne seçilen Azimut 50 FLY, yakıt ekonomisi ve müthiş sürüş performansıyla dikkat çeken Aquamotor firmasının Axopar modeli de yat defilesinde sergilenen özel tekneler arasında yer aldı.

Bu yıl, 6 – 11 Ekim 2015 tarihleri arasında Pendik Marintürk İstanbul City Port'ta gerçekleşecek. Farklı boylarda megayat, süperyat, motoryat, yelkenli, katamaran ve sürat tekneleri ile çeşitli tekne donanımları, malzemeleri ve aksesuarları, 6 gün süresince 35. Uluslararası İstanbul Boat Show'da sergilenecek.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.