Satılık Tekneler

İSTANBUL BOĞAZI’NDA “BOSPHORUS CUP 2014” RÜZGARI!
08.06.2014 İSTANBUL BOĞAZI’NDA “BOSPHORUS CUP 2014” RÜZGARI!


Türkiye ve dünyadan birçok yelkenseverin akın ettiği, “Bosphorus Cup” yelken yarışları, 2014 yılında da İstanbul Boğazı’nı görsel bir şölene çevirdi…

7 Haziran Cumartesi günü gerçekleşen, “Bosphorus Cup” yelken yarışları, Boğaz etabına katılan yelkenciler, unutulmayacak performansları ile çekişmeli bir mücadele yaşadı. Yarışa katılan tekneler, İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliğindeki manzarasında, muhteşem görüntüleri ile izleyicileri büyüledi. 


4 günlük yarış serüveni ile yola çıkan “Bosphorus Cup 2014” yelken yarışları, 5 Haziran Perşembe günü, antrenman yarışları ile başladı. 6 Haziran Cuma günü ise, İstanbul’da yağan yoğun yağışa rağmen, yarışa katılan tekneler, 3 saat boyunca, zorlu bir mücadele içerisinde yarışarak, Caddebostan yarışlarını tamamladı. 7 Haziran Cumartesi günü gerçekleşen Boğaz etabı, 13.00’da, Dolmabahçe Sarayı’ndan start aldı. Yarışa katılan tekneler, Anadolu Hisarı önündeki şamandırayı dönüp, Çırağan Oteli’nin şamandırasına gittiler.Sonrasında ise tekneler tekrar kuzeye yönelerek, bir kez daha Anadolu Hisarı önündeki şamandırayı döndüler ve Çırağan Oteli’nin önündeki finish hattında yarışı tamamladılar. 3 saat boyunca süren Boğaz yarışları, birbirinden çekişmeli görüntülere sahne oldu. 


Avrupa’nın en prestijli yelken yarışlarından biri olan “Bosphorus Cup” Boğaz yarışlarını, İstanbullu deniz ve yelken tutkunları için belirlenen izleme noktalarından izleyenler, Boğaz yarışı heyecanına ortak olup, keyifli bir hafta sonu geçirdi. 

Boğaz Yarışları Naklen Yayınlandı! 

Bosphorus Cup 2014” Boğaz yarışları heyecanına canlı bir şekilde ortak olmak isteyen, yelkenseverler için, www.bosphoruscup.org’dan 3 saat boyunca, teknelerin kıyasıya mücadelesi canlı yayınlandı. 


Ünlü İspanyol Fotoğraf Stüdyosu “Martinez Studio” Objektifinden, “Bosphorus Cup”… 

Heyecanlı anların yaşandığı “Bosphorus Cup” yelken yarışlarının, her anını fotoğraflamak için, dünyaca tanınan fotoğraf stüdyosu “Martinez Studio”dan Nico & Pedro Martinez, “Bosphorus Cup” için İstanbul’a geldi. Yelken yarışlarının ilk gününden beri, yelkencilerle denize açılarak, harika görüntüler yakalayan “Martinez Studio”, Boğaz yarışlarında da unutulmayacak kareler çekti.

İSTANBUL BOĞAZI’NDA “BOSPHORUS CUP 2014” RÜZGARI!

8 Haziran Pazar günü, Caddebostan yarışları ile devam edecek “Bosphorus Cup 2014” yelken yarışları, 10 Haziran Salı günü, İstinyePark’ta düzenlenecek ödül töreninde, yarışları kazanan, Can Yalman’ın tasarladığı Gümüş Kupa’nın sahibi olacak. 

İSTANBUL BOĞAZI’NDA “BOSPHORUS CUP 2014” RÜZGARI!

İstanbullulara yelken sporunu sevdirmek ve İstanbul Boğazı’nın güzelliklerini dünyaya tanıtmak amacı ile düzenlenen “Bosphorus Cup”, ‘ORG SPORTS’ , Türkiye Yelken Federasyonu ve İBB Spor A.Ş. tarafından düzenleniyor. Her yıl daha büyük ilgi gören, yurtdışından ve Türkiye’den yelkencilerin yarıştığı “Bosphorus Cup”, Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren ve sonsuz güzellikteki İstanbul Boğazı’nda katılımcılara ve izleyicilere büyük bir heyecan yaşatıyor.

İSTANBUL BOĞAZI’NDA “BOSPHORUS CUP 2014” RÜZGARI!

Bosphorus Cup 2014”; Uludağ Premium, Corum, Nespresso, Nikon, Gill, Garmin, Martı İstanbul Hotel, Portline, Medianova ve ISG tarafından destekleniyor. Etkinliğin ana medya partnerliğini ise NTV Spor üstleniyor. Diğer medya sponsorları arasında ise NAVIGA, GQ, Capitol Radio Türkiye ve Yatvitrini.com bulunuyor.

İSTANBUL BOĞAZI’NDA “BOSPHORUS CUP 2014” RÜZGARI!

Program;

8 Haziran 2014, Pazar 12.00- Caddebostan Yarışları

                   20.30 – Party – Taksim Martı İstanbul Hotel 

10 Haziran 2014, Salı 20.00 – Ödül Töreni -  İstinyePark 

İSTANBUL BOĞAZI’NDA “BOSPHORUS CUP 2014” RÜZGARI!


Fotograflar: Martininez Studio

www.martinezstudio.es

www.bosphoruscup.org

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.