Satılık Tekneler

İstanbul Boğazı Tekne Parklara Kavuştu
25.02.2013 İstanbul Boğazı Tekne Parklara Kavuştu...
İSPARK, teknelerin düzensiz parklanmasına modern, çevreci ve estetik bir çözüm getiren Tekne Parkları ilk olarak İstinye ve Tarabya’da hizmete açtı. Yoğun talebi karşılamak ve kapasiteyi artırmak amacıyla İstanbul Boğazı’nın uygun görülen koylarına 9 yeni   Tekne Park yapmak için çalışmalar sürdürülüyor. 


İstanbul Boğazı Tekne Parklara Kavuştu 

Hedef: 5000 Tekne
İstinye ve Tarabya’dan sonra Bebek, Beykoz, Kuruçeşme ve Paşabahçe’de Tekne Park yapımı için imar plan  tadilat çalışmalarına başlandı. Planlama aşamasındaki diğer yerler; Anadoluhisarı, Arnavutköy, Çengelköy, Çubuklu ve Kanlıca. Yeni Tekne Parkların açılmasıyla 5 bin yat ve tekneye hizmet sunulması hedefleniyor.


İstanbul Boğazı Tekne Parklara Kavuştu 

Eğitimli Personel İle Kaliteli Hizmet
Emniyetli bağlama, kameralı kontrol, yangın ikaz ve söndürme sistemlerinin bulunduğu Tekne Parklar’da özel eğitimli personel ile hizmet veriliyor.


İstanbul Boğazı Tekne Parklara Kavuştu 

Modern ve çevreci proje...

Kurulumu ve işletmesi İSPARK tarafından yapılan toplam 388 tekne ve yat kapasiteli İstinye ve Tarabya Tekne Parkları, kıyıdaki beton kütle kaldırılarak yerine çevre dostu, portatif, istenildiğinde taşınabilen ve kıyıdan açıkta, yüzer iskeleler şeklinde tasarlandı.
Yüzer iskeleler sahilden belli bir mesafede olduğu için kıyıya bağlı teknelerden kaynaklı deniz, çevre ve görüntü kirliliğine son verildi.
Tekne Parklar ile Boğaz’ın dokusu korunarak, deniz suyunun temiz kalması sağlandı.
Uygulama ile tekne halatlarının sahildeki babalara gelişigüzel bağlanarak vatandaşın geçişini engellemesi önlendi.
Tekne Park sisteminde; Ofis hizmetleri (genel enformasyon, meteoroloji bilgileri, haberleşme vb.), genel hizmetler  (su, elektrik, duş vb.) güvenlik ve teknik servis hizmetleri sunuluyor.
Tekne Parklar’dan kısa süreli bağlanmak isteyen tekne sahipleri de yararlanabiliyor. Haftalık, aylık ve yıllık abonelik hizmeti de veriliyor.
16 metreye kadar olan tekneler Tarabya’da, 30 metreye kadar olan tekneler ise İstinye’de bağlanıyor.İstanbul Boğazı Tekne Parklara Kavuştu
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder