Satılık Tekneler

İstanbul Boatshow 3. Gününde Satış Rekoru kırdı...
27.09.2014 İstanbul Boatshow 3. Gününde Satış Rekoru kırdı...

23 Eylül’de kapılarını açan  Uluslararası Boatshow’da üç günde fiyatları 12 bin TL ile 3 milyon Euro arasında değişen 98 teknenin satışı yapıldığı açıklandı. Tekne alanlar arasında üç tanede Suriyeli işadamının da bulunduğu belirtildi.

İstanbul -Boat Show

Pendik Marina'da açılan Uluslararası Boatshow'da bu yıl satış rekoru daha fuarın 3. gününde kırıldı. Fuarda ilk üç günde fiyatları 12 bin TL ile 3 milyon Euro arasında değişen 98 teknenin satışı yapıldığı açıklandı. Alıcılar arasında sırasıyla en fazla Türk, İran, Rusya, Ürdün, Azerbaycan vatandaşlarının bulunduğu öğrenildi. Tekne alıcıları arasında 3 Suriyeli işadamının da bulunduğu belirtildi. Fuar 28 Eylül Pazar akşamına kadar açık kalacak.

Pendik, Marinturk İstanbul City Port'ta geçtiğimiz Salı günü açılan UBM Fuarcılık tarafından düzenlenen ve bu yıl 34'üncü yılını kutlayan Uluslararası İstanbul BoatShow'da toplam değeri 1 milyar TL'yi bulan 380 adet yat, mega yat, motoryat, yelkenli, katamaran, sürat teknesi sergileniyor. Fuarın ilk üç gününde satış rekoru kırılırken fiyatları 12 bin lira ile 3 milyon Euro arasında değişen 98 teknenin satışının yapıldığı belirtildi.

Istanbul- Boatshow- ponton

Tekne Alan 3 Suriye'li İşadamı da Var

Türkiye'nin deniz üzerinde düzenlenen tek fuarının müşterileri arasında Türkiye iş dünyasının önemli isimleri ile şirket yöneticileri ile çok sayıda yabancı uyruklu işadamı bulunduğu belirtildi. Fuarda en fazla tekne satışının Türk vatandaşlarına yapıldığı belirtildi. Fuardan tekne alan diğer kişiler arasında İran, Rusya, Azerbaycan uyruklu işadamlarının bulunduğu öğrenildi. Öte yandan fuarda sergilenen 3 teknenin ise Suriyeli işadamlarına satıldığı belirtildi.

98 Tekne Satışı Gerçekleşti

İstanbul Boatshow'da ilk üç günde fiyatı bir milyon ile 3 milyon Euro arasında değişen 6 mega yat satışı gerçekleşirken, fiyatları 100 bin Euro ile 250 bin Euro arasında değişen ekonomik fiyatlı 40 teknenin satışının yapıldığı belirtildi. Fiyatları 12 bin liradan başlayarak ve en pahalısı 79 bin Euro'ya ulaşan "ucuz" tekne kategorisinde ise 52 teknenin satışının yapıldığı belirtildi. Fuarda ilk üç günde satışı yapılan teknelerin toplam değerinin 30 milyon Euro civarında olduğu öğrenildi.

İstanbul Boatshow Pazar gününe kadar açık kalacak ve toplam ziyaretçi sayısının 80 bini geçmesi bekleniyor.www.boatshow.com.tr


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder