Satılık Tekneler

İstanbul Boat Show’da Denizcilik Sektörü Buluştu..
16.10.2014 İstanbul Boat Show’da Denizcilik Sektörü Buluştu.. Uluslararası İstanbul Boat Show, 23-28 Eylül tarihleri arasında Marintürk City Port Marina’da 6 gün boyunca binlerce deniz tutkununun akınına uğradı. 340 teknenin deniz üzerinde sergilendiği İstanbul Boat Show’da, 200’ün üzerinde yerli ve yabancı firma, 450’nin üzerinde marka temsil edildi. UBM Türkiye Genel Müdürü Kerim A. Bertrand, Uluslararası İstanbul Boat Show’un sektör için öneminin bir kez daha ortaya çıktığını belirterek, “İstanbul Boat Show, her yıl büyüyerek yenileniyor. Uluslararası ziyaretçi ve ülke profillerine baktığımızda Boat Show’un, Avrupa’nın da en önemli fuarlarından biri haline geldiğini görüyoruz.” dedi. 

istanbul-boat-show

Marinturk İstanbul City Port’ta 6 gün boyunca konuklarını ağırlayan Uluslararası İstanbul Boat Show’u bu yıl binlerce deniz tutkunu ziyaret etti. UBM Türkiye tarafından düzenlenen ve bu yıl 34’üncü yılını kutlayan Uluslararası İstanbul Boat Show’da, değeri 1 milyar TL’yi bulan yat, megayat, motoryat, yelkenli, katamaran, sürat tekneleri bu yıl satış rekoru kırdı. 40 metre ve üzeri megayatlar ve kapalı alanlarda asla sergilenemeyecek büyüklükte yelkenlilerin sergilendiği İstanbul Boat Show’a bu yıl yabancı ziyaretçilerin de ilgisi büyük oldu. 22 ülkeden ziyaretçi ağırlanan İstanbul Boat Show’da, deniz tutkunları Türkiye’nin en iyi tekne üreticileri ile dünya markalarının 2014 ve 2015 model teknelerini görme fırsatı buldu. İstanbul Boat Show’da ilk günden itibaren yoğun satışlar ve satış görüşmeleri yaşanırken, yapılan satışların yoğunluğu katılımcıların beklentilerinin çok üstünde gerçekleşti. İstanbul Boat Show’a, Almanya, Yunanistan, İtalya, Hollanda, Fransa, Belçika, Rusya, İngiltere, Japonya, Katar, İran, Amerika, Libya, Azerbaycan, Bulgaristan ve Norveç’ten de yabancı ziyaretçiler katıldı.

istanbul-boat-show

A. Bertrand, bu yıl 34’üncüsü düzenlenen İstanbul Boat Show Fuarı’nın Türkiye’deki en büyük ve ticaret hacmi en geniş tekne fuarı olduğunun altını çizdi. Bertrand; “Avrupa’da ve ABD’de yaşanan krizlerin etkisinin azalması ile birlikte yeniden yükseliş trendine geçen Tekne-Yat sektörü, İstanbul Boat Show’da da büyük ilgi gördü. Her yıl büyüyen İstanbul Boat Show’da bu yıl, toplam 150 bin m² alanda 150 katılımcı firma, 450’den fazla dünya markası ile yer aldı. Denizcilik Müsteşarlığı’ndan edinilen bilgilere göre, küçük teknelerde 2013 yılı itibarı ile tersanelerimizde inşa halinde olan yaklaşık 500 adet tekne teslim edilmiş olup, 2012 ve 2013’de lüks yat siparişlerinde, bir önceki yıla göre yüzde 88 artış dikkat çekmektedir” dedi.

100’ün Üzerinde Tekne Satıldı
İstanbul Boat Show’da satışlar ve satış bağlantıları gerçekleşirken, ucuzundan pahalısına tekne satışları tekne üreticilerinin yüzünü güldürdü. Fuarın en pahalı teknelerine de ilgi büyük oldu. Ünlü isimler, iş dünyası fuarın en pahalı teknelerini dikkatle incelediler. 

istanbul-boat-show

Katamaran’lar Büyük İlgi Gördü..
Geçen yıl hem Avrupa’da; hem de Türkiye’de yıldızı yükselmeye başlayan katamaranlar, bu yıl İstanbul Boat Show’da yat tutkunlarının yeni gözdesi olarak öne çıktı. Geniş gövdesi ile yazlık ev rahatlığı sunan katamaranlar, denizde seyir halindeyken daha dengeli ve konforlu olması, yakıt tasarrufu sağlaması ile de popüler olmaya başladı. Bu yıl, “Yazlık” yerine “Katamaran” modasının kendini hissettirdiği gözlenirken, sergilenen teknelerin 30’dan fazlası Türkiye’de ilk kez görücüye çıktı.
Özel Misafir En Ünlü Yelkenci..

34. Uluslararası İstanbul Boat Show'da Hugo Boss ev sahipliğinde, dünyanın en ünlü yelken yarışçısı Alex Thomson ile deniz severler bir araya geldi. Çağla Kubat’ın moderatörlüğünde Alex Thomson denizde geçen 42 bin km’yi anlattı. Alex Thomson Türkiye’nin deniz tutkunları ile “Yelken Sporu ve Denizde Yaşam” konulu bir söyleşide yaptı.

www.boatshow.com.tr YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder