Satılık Tekneler

ISAF'tan Açıkdeniz Yelkencilerine Güvenlik Kılavuzu
17.03.2014 ISAF'tan Açıkdeniz Yelkencilerine Güvenlik Kılavuzu

Uluslararası Yelken Federasyonu ISAF, açıkdeniz yarışçılarına ve gezginlerine özel güvenlik kılavuzu yayınladı. Aslında ISAF'ın özel açıkdenizde hayatta kalma kurslarının bir parçası olarak hazırlanan el kitabı, kursta öğrenilen bilgilere önemli bir destek.

ISAF'tan Açıkdeniz Yelkencilerine Güvenlik Kılavuzu  

1998 yılında Sydney Hobart yarışında skipper'lara ve ekip elemanlarına güvenlik eğitimi verilmesi sonucu ortaya çıkan 'ISAF Offshore Personal Safety Course', yelkencilere ekstra güvenlik eğitimi ve bilgisi sağlıyor. Bu güvenlik eğitimi çeşitli uluslararası yelken yarışlarında ekip elemanlarının en az 30%'u tarafından alınmış olması gerekiyor. Ek olarak güvenlik eğitimi, kendi içindeki kategorilere göre belirli yarışlarda kategori bazlı olarak zorunlu tutuluyor. (Kategori 0, Volvo Ocean Race'i kapsarken, kategori 1 Sydney-Hobart yarışını, kategori 4 çeşitli koy içi şamandıra yarışlarını kapsıyor, gibi.)Profesyönel denizci ve deniz güvenliği uzmanı Simon Jinks tarafından yazılan kitap, ISAF'ın sitesinden direkt sipariş edilebiliyor. Fiyatı ise £13.

sipariş linki:

http://www.sailing.org/about/merchandise/index.phpYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder