Satılık Tekneler

ISAF Rolex Yılın Yelkencileri belli oldu
11.11.2015 ISAF Rolex Yılın Yelkencileri belli oldu
Çin’in Sanya kentinde düzenlenen 2015 ISAF Rolex Yılın Yelkencisi Ödüllerinde kazananlar belli oldu. Kadın ve erkek kategorilerinde ödüllerin sahipleri, Sarah Ayton ile Peter Burling ve Blair Tuke ikilisi oldu. 

ISAF-Rolex

1994’te ilk defa verilen bu ödülün ilk sahipleri, Sir Peter Blake ve Sir Robin Knox Johnston’ın takdim ettiği ödüller, Uluslararası Yelken Federasyonu Başkanı Carlo Croce’in de katılımıyla dağıtıldı. Ödül gecesine 500 misafir ilgi gösterdi. Federasyon başkanı geceyle ilgili şunları söyledi; ‘Bu ödül, sene boyunca bireysel veya ikili olarak gösterilen performanslara bir takdir niteliğinde. Yoğun çalışma ve fedakarlıkların ödülü bu. Çoğu adayın bu gece burada olduğunu biliyorum, olmayanlar ise şuan denizde yapabileceklerinin en iyisini yapmanın peşinde.’ dedi.

Sarah Ayton

Bu yılın erkekler kategorisinin kazananı Yeni Zelandalı ikili, 49er kategorisinde 2016 Rio Olimpiyat oyunlarında boy gösterecekler. Burling ve Tuke ikilisi, ISAF Yelken Dünya Kupası yarışlarını, Aquece Rio Uluslararası Yarış Haftası ve Trofeo Princesa Sofia’yı kazanarak bu yılı domine etti. İkili ek olarak, Emirates Team New Zealand ekibiyle America’s Cup World Series’de de boy gösterdi.

Peter Burling-Blair Tuke

Kadınlar kategorisinde yılın yelkencisi olan Ayton, iki kez Olimpik altın madalya kazandı. Şuanda da Extreme Sailing Series’de mücadele eden tek kadın yelkenci. 

ISAF-Rolex-1

Peter Burling ve Blair Tuke ikisilisin kazandığı büyük ödülde rakipleri şu isimlerdi:

Loick Peyron (FRA) 
Giles Scott (GBR) 
Ian Walker (GBR) 
Ian Williams (GBR)

Sarah Ayton’ın layık görüldüğü 2015 Rolex Yılın Yelkencisi Ödülü’nde kadın finalistler ise, Ayton ile birlikte şu isimlerdi:

Sam Davies (GBR) 
Elena Kalinina (RUS) 
Lotte Meldgaard Pedersen (DEN) 
Charline Picon (FRA)
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.