Satılık Tekneler

IOM Kliniği Tamamlandı
24.02.2016 IOM Kliniği Tamamlandı
Türkiye Yelken Federasyonu Radyo Kontrollü Model Yat Komitesi tarafından organize edilen IOM sınıfı klinik çalışması,19 - 21 Şubat tarihleri arasında İstanbul Yelken Kulübü’nde düzenlendi.

Dünyaca meşhur Hırvat IOM yarışçısı ve Kantun SMX teknelerinin tasarımcısı Zvonko Jelacic, İstanbul Yelken Kulübü’ndeki IOM kliniğini tamamladı. Kliniğe Ankara, Ereğli ve İzmir’den de sporcuların katılımları gerçekleşti.

IOM Kliniği

2016 sezon hazırlıkları kapsamında, IOM sınıfında tecrübeli ve başarılı bir sporcunun Türkiye’ye getirilip, bir çalışma düzenlenmesi Radyo Kontrollü Model Yat Komitesi tarafından planlanmıştı. Tüm masrafları kendi aralarında para toplanarak karşılamak üzere yola çıkan IOM yarışçılarına, Türkiye Yelken Federasyonu ile İstanbul Yelken Kulübü maddi ve lojistik destek verdi.

Çalışma kapsamında Hırvat Zvonko Jelacic, Perşembe günü İstanbul’a geldi. Jelacic, Dünya sıralamasında iddialı bir çok yarışçısı bulunan Hırvatistan’ın son bir kaç yıldır değişmez şampiyonu. 2009 yılında Dünya Şampiyonu, 2012 yılında Avrupa ikincisi ve 2015 yılında ise Dünya üçüncüsü olmuş IOM sınıfında başarılı bir yarışçı ve aynı zamanda Türkiye’de yaygın olarak kullanılan Kantun SMX teknelerin tasarımcısı.

IOM Kliniği-2

Deniz antrenmanlarına bizzat kendi teknesi ile katılan Jelacic, karada da yelken trimi, hızlı tramola ve kavança ile yarış taktikleri konusunda kapsamlı bilgiler verdi. Radyo Kontrollü Model Yat Komitesinin organize ettiği çalışmada eğitmen olarak görevlendirilen, oldukça tecrübeli ve başarılı bir sporcu olan Jelacic'in tecrübeleri sporculara büyük katkılarda bulundu. 

IOM Klinik 2016 çalışmasına İstanbul, Ankara, İzmir ve Zonguldak illerinden toplam 19 IOM sporcusu katıldı.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder