Satılık Tekneler

İngiltere’de Kargo Gemisi Kum Tepesine Oturdu
05.01.2015 İngiltere’de Kargo Gemisi Kum Tepesine Oturdu
Otomobil taşıyan bir kargo gemisi, Cumartesi günü akşamı İngiltere’nin Southampton kenti ile Cowes adası arasındaki, Solent Bramble Bank olarak bilinen kum tepesine oturdu ve bir yanına doğru yattı. Sahil güvenlik yetkilileri gemideki 25 personelin hava yolu ile tahliye edildiklerini açıkladılar.‘Hoegh Osaka’
isimli yan yatan kargo gemisinin, herhangi bir çevre kirliliği de oluşturmadığı da yetkililer tarafından teyit edildi. Kargo gemisinden kurtarılan personelin ufak yaralanmalar dışında ciddi bir sağlık sorunları olmadığı, hastaneden yapılan kontrollerden sonra açıklandı.

Gelgitlerin fazlasıyla etkili olduğu bölgede ‘Hoegh Osaka’, suların çekildiği bir anda kum tepesine oturduktan sonra, yetkililer tarafından Pazar günü suyun en yüksek olduğu sabah saat 10:00’da başlayan çalışmalar ile kurtarılmaya çalışıldı ancak başarılı olunamadı.

İngiltere’de Kargo Gemisi Kum Tepesine Oturdu

Gemiden kurtarılan personelden 3 tanesi tekrar gemiye geri dönerek kurtarma çalışmalarına katıldılar.

Höegh Autoliners firmasına ait 180 metre uzunluğundaki Hoegh Osaka isimli kargo gemisi, Cumartesi günü aldığı ağır yük ile İngiltere’nin Southampton limanından ayrılmış Almanya’ya giderken kum tepesine oturdu.
Kumluğa oturan geminin hasar almadığı de ifade edildi.

Kumluğa oturan gemiyi izlemek için binlerce İngiliz sahillere akın ettiler. 51.000 ton ağırlığındaki Singapur limanına kayıtlı binlerce otomobil taşıyan Hoegh Osaka kargo gemisinin, nasıl kumluğa oturduğu halen netlik kazanmadı. Yetkililer önceliklerinin gemiyi bulunduğu noktadan kaldırmak olduğunu daha sonra konunun araştırılacağını ifade ettiler.

İngiltere’de Kargo Gemisi Kum Tepesine Oturdu

2008 yılının Kasım ayında Queen Elizabeth 2 transatlantiği, emekliye ayrılmadan Southampton limanını son ziyareti sırasında, 1.700 yolcusu ile aynı bölgede kumluğa oturmuştu. Sabah 05:30 civarında kumluğa oturan transatlantik 4 römorkör tarafından kurtarılmış ve Southampton limanına 90 dakika geç ulaşmıştı.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder