Satılık Tekneler

İngiliz Maceraperest Paddleboard İle Ülkesini Geçecek
10.05.2016 İngiliz Maceraperest Paddleboard İle Ülkesini Geçecek
Lizzie Carr isimli İngiliz maceraperest, İngiltere’yi paddle board üzerinde geçen ilk kişi olmayı deneyecek. 

Lizzie Carr-paddle-board

Yaklaşık 650 kilometrelik bir mesafeyi katetmesi gereken Carr, sadece insan gücüyle ilerleyebilen ve süperyatların favori deniz oyuncakları arasında gösterilen paddleboard’uyla, ülkesinin iç bağlantı nehirlerini aşmayı planlıyor. Carr’ın Wey Nehri’nden başlayacak olan yolculuğu, kuzeyde Oxfordshire sonrasında Stoke, Trent ve Wigan bölgeleriyle devam edecek ve Lancashire’e varmasıyla sona erecek. 

Lizzie Carr-paddle-board-2

Yolculuğu süresince Carr, yanında 30 kilogramlık ekipman taşıyacak. Ekipmanı içerisinde sadece konaklamasına yarayacak olan bir tente de bulunacak. Rotası boyunca Carr’ı toplamda 193 kanal ve sekiz kilometrelik tünel geçişi bekliyor. 

Lizzie Carr-paddle-board-3

Lizzie Carr’ın yardım amaçlı olarak gerçekleştireceği bu geçiş denemesinin tüm geliri, WaterTrek ve WaterAid adlı yardım kuruluşlarına bağışlanacak. 11 Mayıs tarihinde başlayacak olan yolculuğuyla Carr, dünya okyanuslarının yegane sorunlarından biri olan plastik kirliliğine de dikkat çekmek istiyor. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder