Satılık Tekneler

Infiniti Yachts'dan "100S" Danish Yachts Teknolojisi ile
15.05.2013

Infiniti Yachts'dan

Danish Yachts ve Infiniti Yachts, tek gövdeli dev yelkenli, Infiniti 100S'i üretmek için güçlerini birleştirdi. Hugh Welbourn tarafından patentli olan Dynamic Stability System (dinamik denge sistemi), bu teknoloji 'devi' teknede hayat bulacak. 

100S'ten önce, 36 feetlik iki eş yelkenliyle, 2013 Palma Vela Regatta'da yarışarak denenen DDS teknolojisi, teknenin altından, rüzgaraltı tarafından açılan bir yüzgeç ile çekiş gücü yaratıyor. Bayılma açısını azaltıp, teknenin daha stabil seyretmesini sağlayarak, konforu ve performansı arttırıyor. 

Infiniti Yachts'dan

Kağıt üzerindeki hesapların ötesinde, gerçek teknelerde de başarıyla gerçekleşen bu gibi deneylerden sonra, dev yelkenli 100S'te kullanılacak olan DDS teknolojisi, teknenin 20 knot üzeri süratlerde rahatlıkla yelken seyri yapabilmesini sağlayacak.

100S, performansın ötesinde, yüksek stiliyle de ön plana çıkıyor. Kamaraların altında konumlanan bu 'kanat' bölgesi, gövdenin içinde herhangi bir yer kaplamayarak yaşam alanını kesinlikle kısıtlamıyor. Üç adet suit kabiniyle misafirlerine ve dört tayfasına konaklama imkanı sunabiliyor Tipik Danimarka karakteristiği çerçevesinde, açık ve aydınlık atmosferiyle, ödüllü motoryat AeroCruiser 38m'i andırıyor. 


100S'in ilk suya iniş tarihi, 2014 yılı sonu olarak planlanıyor.

Teknik Özellikler:

Length : 30.48m (100ft)
LWL : 28.98m (95.07ft)
Beam: 6.1m (20.01ft)
Draft: 5.0m (16.40ft)
Displacement: 33,000 kg

Infiniti Yachts'dan
Infiniti Yachts'danwww.infinitiyachts.com
www.danishyachts.com
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.