Satılık Tekneler

Indian Empress Yenilendi
22.03.2016 Indian Empress Yenilendi
Turquoise Yachts tersanesi, 95 metre uzunluğundaki Indian Empress megayatının yenilenme çalışmalarını rekor bir sürede tamamladı. 2000 yılında Oceanco tersanesince üretilen Indian Empress, İstanbul Pendik’teki Turquoise Yachts tersanesinde, 6,4 milyon Euro tutan geniş bir yenilenme çalışmasından geçirildi.

Indian-Empress

Orijinal olarak 2000 yılında Katar kraliyet ailesi için inşa edilen megayat, şimdiki sahibi tarafından 2006 yılında satın alındı. Indian Empress şimdilerde, özel bir şirket tarafından başarılı şekilde charter amaçlı olarak kullanılmaktadır. Indian Empress, Akdeniz bölgesinde popüler bir charter yatı olarak hizmet vermektedir. 2014 yılında Mark Berryman Design tasarım firması, megayatın iç dekorasyonunun yenilenmesi ve daha modern hale getirilmesi için proje çalışmasını tamamladı. Çok detaylı olan yenilenme çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlanması gerekiyordu. Yat sahibi ve ekibi bu önemli çalışmanın gerçekleşmesi için Turquoise Yachts tersanesini tercih ettiler.

Indian-Empress-2

Başarılı bir charter hizmeti veren Indian Empress'de 12 konuk ağırlanabiliyor. Megayatta harika konuk ağırlama alanları, bir sinema-tiyatro salonu, bir güzellik salonu, bir sauna ile buhar odasınun yanı sıra masaj alanı da yer almaktadır. Yat, Burgess charter firmasında haftalık 750.000 Euro fiyattan kiraya verilmektedir. Megayatın önümüzde yaz aylarını Akdeniz’de geçirmesi beklenmektedir.

Indian-Empress-3

Indian Empress'in yenilenme çalışmaları konusunda, Turquoise tersanesinin CEO’su Mehmet Karabeyoğlu; “Bizim tecrübe ve uzmanlığımızın yanı sıra bu yenileme çalışmasına tersane olarak esneklik ve hızı da ekledik. Yat sahibi megayatı yaz aylarında kullanmak istediğinden dolayı, projenin bitirilmesi için çok kısa zamanımız vardı. Yeni tasarımlar ve değişimler iş başladıktan sonra da gelmeye devam etti. Bizim kabiliyetimiz ise, kırmızı çizgilerimizi aşmayan konuları hızla adapte ederek uygulamak oldu. Böylece başarılı ve zamanında bir yenilemeyi tamamladık.” dedi.

Indian Empress, Boat International dergisince düzenlenen, yat dünyasının en prestijli ödüllerinden birisi olan “The World Superyacht Awards” yarışmasında, “Yenilenme, yeniden inşa veya dönüşüm” kategorisinde finalistler arasında yer aldı. Yarışmanın kazananı ise ,14 Mayıs 2016 tarihinde İtalya’nın Floransa kentinde düzenlenecek olan galada açıklanacak. 

www.turquoiseyachts.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder