Satılık Tekneler

IMOCA 60 New York- Barcelona
12.03.2014 IMOCA 60 New York- Barcelona

IMOCA 60 New York- Barcelona

Dünyanın en prestijli yarışlarına imza atan IMOCA 60 sınıfı yelkenli yatlar bu yıl New York’tan Barcelona’ya yarışacak. IMOCA 60 sınıfı için yaz mevsiminin tek yarışı olacak olan bu ‘Ocean Masters’ yarışında dünyaca ünlü yelkenciler ikişerli ekipler halinde mücadele edecek, yarışın startı 1 Haziran’da verilecek.

Newport, Rhode Island’da bulunan ekipler start için 24 Mayıs’ta 142 deniz mili yol katederek New York’a ulaşacak. Yelkenciler büyük start öncesi 29 Mayıs’ta Manhattan’ın batı kıyısında bir şov yarışı yapacak.

1 Haziran’da verilecek büyük start ile yelkenciler Özgürlük Heykeli’nin önünden geçecek ve Kuzey Atlantik’te yapacakları 3700 deniz mili rotalarında birbirleriyle yarışacak.

Yarışın ödül töreni, 20 Haziran’da Barcelona’da yapılacak. IMOCA 60 teknesiyle daha önce bu rotadaki rekor; 12 gün, 6 saat ve 3 dakika ile 2010’da Alex Pella, Pepe Ribes ve Stan Schreyer üçlüsü tarafından kırılmıştı.

IMOCA 60 New York- Barcelona

Şimdiye kadar resmi kayıt veren 5 ekip:

Hugo Boss: Alex Thomson (GBR) and Pepe Ribes (ESP)

Neutrogena: Guillermo Altadill (ESP) and José Muñoz (CHI)

Safran: Marc Guillemot (FRA) and Morgan Lagravière (FRA)

GAES Centros Auditivos: Anna Corbella (ESP) and Gerard Marin (ESP)

Spirit of Hungary : Nandor Fa (HUN) and Marcell Goszleth (HUN)

Birkaç ekibin daha katılarak startta yer alacak ekip sayısının artacağı tahmin ediliyor.

http://www.imoca.org/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder