Satılık Tekneler

İlk Sunseeker 116 “Sesame” Süperyatı Yalıkavak’ta
03.08.2016 İlk Sunseeker 116 “Sesame” Süperyatı Yalıkavak’ta İngiliz süperyat üreticisi Sunseeker, yeni serisi Sunseeker 116’nın ilk ürününün Türkiye’deki sahibine teslim edildiğini duyurdu. Sesame ismi verilen süperyatın tesliminden dolayı Sunseeker Türkiye, büyük gurur duyduklarını da açıkladılar.

Sesame

Kişisel amaçlı kullanılacak olan süperyat, siparişinden 18 ay sonra sahibine teslim edildi. Sürenin kısa olmasına rağmen Sunseeker, yat sahibinin istekleri doğrultusunda iç dekorasyonu şekillendirdi ve bir de tamamen el yapımı yemek masası ekledi. 

Sunseeker Türkiye yöneticisi Gary Cleaverly tarafından yapılan açıklamada, ilk Sunseeker 116 yatının bir Türk müşteriye, Bodrum’un en harika marinası Palmarina’da teslim edilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Sesame, yat sahibi ve ailesi tarafından kişisel amaçlı kullanılacak.

Sesame2

18 ay süren üretim sürecinde yat sahibi, süperyatın iç yerleşimi ve dekorasyonunun şekillenmesi için uzun zamanları tersane ile birlikte geçirdi. Ayrıca, tersane yat sahibinin arzu ettiği, tamamen el yapımı yemek masasını büyük titizlikle üretti. İç dekorasyonunda, çok estetik kumaşlar kullanıldı. Güvertenin ön bölümünde yer alan güneşlenme alanı, gerçekten fantastik ve bu bölümde 15 kişiye kadar konuk ağırlanabiliyor. Yeni Sunseeker 116 serisi yatların dış görünümü de oldukça göz alıcı.. Yeni pencere tasarımları ile master kamara ve ana salon mekanları da sıra dışı. 

Sesame3

Sesame ismi verilen Sunseeker 116 yat, üretimi sonrasında 18 Temmuz 2016 günü gemi ile Marmaris’e ulaştı. Yatın buraya ulaşması sonrasında, tüm işlemleri Sunseeker Türkiye üstlendi ve kısa sürede tamamladı. Teslimi öncesindeki son montajlar, Sunseeker Türkiye ekibi ve Sunseeker International tekniklerince birlikte gerçekleştirildi. Marmaris Marina’da üç gün içerisinde kolayca tamamlanan işlemler sonrasında, temizlenen ve yakıt ikmali yapılan Sesame, 21 Temmuz 2016 günü yat sahibine teslim edildi.

Sesame, halen Bodrum Palmarina’da bağlı bulunuyor ve sahibine harika deniz keyfi sunmak için hazır bekliyor. Sunseeker Türkiye’den yapılan açıklamada, yeni Sunseeker 116 Yacht, önümüzdeki Eylül ayında Cannes Yachting Festival süresince Sunseeker standında sergilenecek.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder