Satılık Tekneler

İlk Mangusta Oceano 42 denize indi
09.06.2016 İlk Mangusta Oceano 42 denize indi
Overmarine tersanesinin, uzun yatlar serisinin ilk ürünü, 42 metre uzunluğundaki Mangusta Oceano 42 denizle buluştu. 4 Haziran 2016 Cumartesi günü Pisa ve Viareggio Belediye Başkanları, süperyatın tasarımcı Alberto Mancini, İtalya’nın ünlü Balducci ailesi temsilcileri ve tersane personelinin de katıldığı tören ile, yeni Mangusta Oceano 42 sahibine teslim edildi.

Mangusta Oceano 42

S
üperyatta büyük pencereler kullanılarak geniş, birbirine kesintisiz bağlanan mekanlar sayesinde içeriye daha fazla doğal ışık alınmış ve en üst kalitede konforlu ortam yaratılmış. Salondaki şeffaf camlar ise yatta tam bir bütünlüğün elde edilmesini sağlıyor. Oceano 42'de 12 konuk ağırlanacak ve konuklara 7 mürettebat hizmet verecek. Overmarine tersanesinin ürettiği ilk çelik gövdeli Mangusta 42, bir kaç hafta içerisinde sahibine teslim edilecek.

Overmarine Grubunun CEO’su Maurizio Balducci, Mangusta Oceano 42'nin denize indirilme töreninde yaptığı konuşmada; “Yeni süperyat, şirketimizin başladığı üç güverteli uzun yatlar serisinin ilk ürünü. Aynı zamanda çelik gövdeli ilk üretimimiz. Bu süperyat bizim için pek çok ilk oldu. Pisa tersanemizde de ürettiğimiz ilk yat olan Oceano 42, şirket tarihinde önemli kilometre taşlarından biri olarak hep hatırlanacak.” dedi.

Çelik gövde, Overmarine Group’un tam deplasmanlı ve uzun menzilli megayat üretim arzusunun bir yansıması olarak değerlendirilebilir. Baş bodoslama topuğu yakıt verimliliğine yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

Mangusta Oceano 42-2

Mangusta Oceano 42'de iki adet 12V MTU 2000 dizel motor kullanılarak, 11 knot seyir hızında 4.000 mil menzilin aşılacağı hesaplanıyor.

Sürekli olarak Mangusta markası ile işbirliği içinde olan tasarımcı Alberto Mancini, süperyatın hem iç hem de dış tasarımını üstlenmiş. Tasarımda en dikkat çekici özelliklerden birisi de, iki güneşlenme alanı ile çevrelenen, ön güvertede şelalesi de olan sonsuzluk havuzu. Güverte havuzu, master kamara için aynı zamanda bir gökyüzü penceresi olarak da hizmet veriyor.

İlk Mangusta Oceano 42'nin iç dekorasyonu konusunda henüz bir bilgi elde edilemedi. Ancak, yaz ayları sonrasındaki yat fuarlarında sergilendiğinde veya fuarlardan kısa süre önce Overmarine tarafından bilgi paylaşıldığında, yatın içi hakkında bilgi sahibi olabileceğiz.

Overmarine tersanesinden geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, ikinci Mangusta Oceano 42 modelinin de satış sözleşmesinin imzalandığı duyurulmuştu.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.