Satılık Tekneler

İlk Benetti - Mediterraneo 116 Süperyat
26.08.2016 İlk Benetti - Mediterraneo 116 Süperyat Benetti tarafından üretimi tamamlanan yeni seri Mediterraneo 116 süperyatı teslim edildi. Benetti Yachts, bu ay içinde yapımı tamamlanan ve deniz testlerinden başarı ile geçen yeni deplasman serisi süperyatını yat sahibi ile buluşturdu.

Bir numaralı yeni Mediterraneo 116 serisi süperyat, ilk olarak 2015 Cannes Yachting Festival sırasında duyurulmuştu. Yine 2016 yılının ilk günlerinde 35,5 metre uzunluğundaki ilk gövdenin, Amerikalı bir müşteri için üretildiği duyurulmuştur. Tamamlanan yeni süperyat halen Akdeniz’de seyrediyor ve iki hafta sonra başlayacak olan Cannes Boat Show’da resmi olarak ilk kez yatçılık dünyasının karşısında olacak.

Mediterraneo 116

35,5 metre uzunluğundaki süperyat, Giorgio Cassetta tarafından tasarlandı. İnce zarif bir profile sahip olan yatta, üç güverteye yayılmış, konuklar için geniş ve kapalı alanlar yer alıyor. Benetti’nin sipariş üzerine ürettiği yatlardaki uzmanlığı olan, güvertedeki cam kullanımı becerisi Mediterraneo 116 süperyatında en üst düzeye erişmiş durumda. Yat boyunca kullanılan, çerçevesiz 3 metre yüksekliğindeki camlar, iç mekanlarda aydınlık bir ortam oluşturuyor. 

Süperyatın üst yapısının tasarımının temelinde yer alan aydınlık düşüncesini, güvertedeki pek çok unsur bir arada oluşturuyor. Burada en büyük görev, 2 metre genişliğindeki kristal camlı kapılar ve 3 metre yüksekliğindeki pencerelere düşüyor.

Mediterraneo 116-2

Kanıtlanmış yerleşim planına sadık kalınarak oluşturulan yeni Benetti - Mediterraneo 116'da, yat sahibi kamarası ana güvertede başta yer alırken, diğer 8 konuğun kalacağı 4 kamara ise alt güverteye yerleştirilmiş. Güneşlenme güvertesindeki oturma grupları yat sahibinin arzusu doğrultusunda şekillendirilebiliyor.

The Mediterraneo 116'da iki adet MAN 1.400 HP motor bulunuyor ve maksimum hızı 15 knot. Ekonomik hızı olan 10 knot hızda ise yaklaşık 3.000 deniz mili menzili bulunuyor.

Yeni Mediterraneo 116, 6 - 11 Eylül tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenecek olan Cannes Yachting Festival’de, Benetti Yachts standında yatçılık dünyasının beğenisine sunulacak.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder