Satılık Tekneler

II.Dünya Savaşı'ndan Kalan HV Ravn Restore Edilecek
17.12.2013 II.Dünya Savaşı'ndan Kalan HV Ravn Restore Edilecek

II.Dünya Savaşı'ndan Kalan HV Ravn Restore Edilecek

Halen çalışmakta olan veya emekliye ayrılmış ticari kullanımdaki gemileri restore etmek her ne kadar yaygın bir iş olsa da, 42 metrelik HV Ravn gibi kıymetli gemilerin restorasyonu, çok daha titizlik isteyen ve son derece önem verilmesi gereken bir çalışma. Bu iş için kolları sıvayan Odenwald, Hyde Yachts ile, iç ve dış yapısını Anders Design ve mühendislik çalışmalarını Diana Yacht Design yapmak üzere anlaştı.

II.Dünya Savaşı'ndan Kalan HV Ravn Restore Edilecek

NH Ravn'ın yapımı, Danish Nakskov Shipyard tarafından 1938'de başlamıştı. İkinci Dünya Savaşı'nın araya girmesiyle birkaç yıl beklemede kalan geminin inşası, 1945 yılında bir devriye gemisi olarak tamamlandı. Ağır zırhlı bir gemi olarak tamamlanan RH Ravn, Kuzey Denizi'nin Güney kıyılarında seyirler yaptı. Son sahibine satılmadan önce, 1986 yılında emekliye ayrılan gemi, karaya çekildi.

Demir destekli gövdesi, 42 metrelik geminin geleneksel üretimini ortaya koyan yegane özelliği. Kaptan köşkünün ön tarafı ise pirinçten yapılma. Geminin Frichs üretimi olan 6 silindirli makinesi, 664 beygir güç üretiyor. Üzerinde bulunan çan ve dümen gibi 'ikonik' kısımlar, geminin orijinal üretiminden kalma.

II.Dünya Savaşı'ndan Kalan HV Ravn Restore Edilecek

Ravn'ın yapımı, 'bir beyefendinin yatı' konseptiyle başladığı için, güvertesinde küçük bir Riva dingi taşıyacak şekilde tasarlanmıştı. Ana güvertesindeki kokteyl ve oturma alanlarının çatısında geniş bir teras alanı düşünülmüştü. Klasik çizgisi ve iç düzeni ticari kullanım için de son derece uygun olan Ravn, fazlaca misafirinin konaklayabileceği kapasiteye sahip.

II.Dünya Savaşı'ndan Kalan HV Ravn Restore Edilecek

HV Ravn'ı 2002 yılında satın alan şuanki sahibi, şimdiye kadar gövdesinin kumlanması, tik güverte kaplamalarının kalafatlanması ve taşlanması gibi temel bakımlarını yaptırdı. En son 2009 yılında bakıma alınan teknenin gövde kalınlığı incelenmiş, pompaları, vinçleri yenilenmiş ve kaptan köşkünün çatısının tik zemini yenilenmişti.

HV Ravn, şuanda Kopenhag'da Hyde Yachts tarafından satılık.


http://www.jendrikodenwald.com/en/
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.