Satılık Tekneler

IFCA Rüzgar Sörfü Slalom Dünya Şampiyonu : Lena Aylin Erdil
14.06.2016 IFCA Rüzgar Sörfü Slalom Dünya Şampiyonu : Lena Aylin Erdil
Rüzgar sörfünde harikalar yaratan milli gururumuz Lena Aylin Erdil, IFCA Rüzgar Sörfü Slalom Dünya Şampiyonu oldu. Başarılı Türk sporcu Lena Aylin Erdil, Uluslararası Rüzgar Sörfü Birliği (IFCA) Slalom Dünya Şampiyonası’nı kadınlarda zirvede tamamladı.

Lena Aylin Erdil--

Hırvatistan’ın Brac Adası’nda iki gün süren yarışlarda, Lena Aylin’in ardından Polonya’dan Maja Dziarnowska 2., Fransız Guilbaud Maelle 3. sırada yer aldı.

Lena Aylin Erdil-

Rüzgar sörfünün dünyadaki en iyilerinden Red Bull sporcusu Lena Erdil, PWA serisinin ilk yarışını kazandığı 2016 sezonunda, IFCA Dünya Şampiyonası’nda da podyumun en üstünde yer alarak formunu korumaya devam ediyor.

Rüzgar sörfü kadınlar slalom kategorisinde, IFCA Dünya Şampiyonası’nda mücadele eden Red Bull sporcusu Lena Aylin Erdil, iki gün süren mücadelenin sonunda dünya şampiyonluğunu elde etti. 

Uluslararası Rüzgar Sörfü Birliği (IFCA) Slalom Dünya Şampiyonası

IFCA’nın yanı sıra geçtiğimiz ay PWA Dünya Şampiyonası’na da birincilikle başlayan Lena Aylin Erdil, 2016 sezonundaki üst düzey formunu Hırvatistan’da da korumuş oldu. Yarışın ardından düşüncelerini dile getiren Erdil; “Su üzerinde geçirdiğim harika iki günden sonra, IFCA Rüzgar Sörfü Slalom Dünya Şampiyonluğunu Türkiye’ye getirdiğim için çok mutluyum! Yıllık takviminde olmayan ve son anda katıldığım bir yarış oldu. Yarış öncesi toplantıda, IFCA’nın bu yarışı Dünya Şampiyonası olarak düzenlediğini öğrendim. İlk başta istediğim gibi sonuçlar elde ettim ama sonrasında ayağımdan bir sakatlık yaşadım. Ayağımdaki kesiğe rağmen ikinci gün de mücadeleye devam ettim. Benim için çok özel bir yarış oldu.” dedi.

Lena Aylin Erdil

IFCA Rüzgar Sörfü Slalom Dünya Şampiyonu olan Lena Aylin Erdil, Türkiye Yelken Federasyonu tarihi boyunca kazanılmış en önemli başarıyı da elde etmiş oldu.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.