Satılık Tekneler

IFCA Dünya Surf Şampiyonası Alaçatı’da Başlıyor
23.06.2013

IFCA Dünya Surf Şampiyonası Alaçatı’da Başlıyor

IFCA (International Funboard Class Association) Çocuklar, Gençler & Büyükler Dünya Şampiyonası bu yıl 1 - 6 Temmuz 2013 tarihleri arasında İzmir Alaçatı’da düzenleniyor.

IFCA Dünya Surf Şampiyonası, 1 - 6 Temmuz tarihleri arasında Alaçatı’da surf dünyasının en iyilerini bir araya getiriyor. Alaçatı Çağla Kubat Windsurf Academy’de düzenlenecek şampiyona Vestel ve Mobotix ana sponsorluğunda, Alaçatı Belediyesi, Pegasus, İleri Otel desteği ile gerçekleşecek.

Çocuklar, Gençler ve Büyükler olmak üzere 3 farklı kategoride yapılacak yarışlar sonunda, 3 kategorinin de dünya şampiyonları belirlenecek. IFCA Dünya Surf Şampiyonası’na çoğunluğu yabancı olmak üzere, yaklaşık 150 kişinin katılması bekleniyor. Şampiyona, Fransa, Yunanistan, İtalya, Portekiz ve Hollanda olmak üzere çok sayıda ülkeden sporcuyu bir araya getirecek.

IFCA Dünya Surf Şampiyonası Alaçatı’da Başlıyor

 Yeni surf yıldızları Alaçatı’da doğacak

Vestel Şirketler Grubu Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Gürsoy, her yıl başka bir şehirde düzenlenen IFCA Dünya Surf Şampiyonası’nın bu yıl Alaçatı’da gerçekleşmesine katkıda bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek şunları ifade etti:

Teknolojiyle dost bir marka olarak eğitim, spor ve sanat alanında ülkemizi ileriye taşıyacak ve dünyaya tanıtacak projelere destek olmaya büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda dünyanın dört bir yanından sporcuları Alaçatı’da buluşturan bir organizasyonun ana sponsorluğunu üstlenmek bizim için gurur verici. Dünyanın en iyi surf parkurlarından biri olan Alaçatı’da gerçekleşen bu organizasyonun hem ülkemizin tanıtımı hem de yeni yıldızların doğması için son derece önemli olduğuna inanıyoruz. Çağla Kubat gibi gurur kaynağımız olacak genç sporcularımızı şampiyona sonunda kupa alırken görmeyi diliyoruz.”

Organizasyonun sponsorlarından Alman Mobotix firmasının Türkiye distribütörü Hires Elektronik yetkilileri de; "Dünya çapındaki böyle bir etkinliğin ülkemizde yapılmasını sağlayarak, özellikle de Çeşme ve Alaçatı'nın tanıtımına katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz. Ürün kalitesi ve kullandığı teknoloji kriterleri baz alındığında, dünyanın en iyi güvenlik kamerası olarak kabul edilen Mobotix'in Türkiye ayağı olarak biz de bu önemli organizasyonun bir yerlerinde olmalıydık. Şampiyonada Türk sporcularımızın elde edeceği başarı da bu güzel etkinliği taçlandıracak ve daha fazla gururlanmamızı sağlayacaktır. Denizle iç içe olan coğrafyası itibarı ile deniz sporlarında çok daha ileride olması gerektiğini düşündüğümüz Türkiyemizin hak ettiği yere gelebilmesi, gençlerimizi özendirecek bu ve benzeri etkinlikler ile mümkün olabilir. Önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edeceğini temenni eder, IFCA Alaçatı 2013'te sporcularımıza başarılar dileriz".

Bu yıl Türkiye’de gerçekleşecek olan IFCA Dünya Surf Şampiyonası, Çağla Kubat Windsurf Academy ve Gorbon Sports Management tarafından düzenleniyor. Rüzgârı ve dalgalarıyla Türkiye’nin en önemli parkuru olan Alaçatı’da gerçekleşecek şampiyonaya, bölgenin önemli surf okullarından biri olan Çağla Kubat Windsurf Academy ev sahipliği yapıyor. Şampiyonayı Uluslararası ‘Funboard Class’ Derneği (IFCA) ve Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) destekliyor.


IFCA Çocuklar, Gençler & Büyükler Dünya Şampiyonası

1-6 Temmuz 2013 - Çağla Kubat Windsurf Academy, Alaçatı, Türkiye

http://ifca.internationalwindsurfing.com/page0283v01.htm

http://www.caglakubatwindsurf.com/

https://www.facebook.com/AlacatiWindFest

 

Detaylı bilgi için Kiraz Halkla İlişkiler’den İlknur Selimoğlu ve Tuğba Ezeroğlu’nu arayabilirsiniz.

212 232 49 02 – 03 ilknur@kirazhalklailiskiler.com.tr / tugba@kirazh
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder