Satılık Tekneler

IFCA Dünya Sörf Şampiyonası'nda Poyraz Akay Dünya Şampiyonu
07.07.2013

1 Temmuz’da Alaçatı Çağla Kubat Windsurf Academy’de başlayan IFCA (International Funboard Class Association) Çocuklar, Gençler & Büyükler Dünya Sörf Şampiyonası, 6 Temmuz Cumartesi günü yapılan final yarışları ile sona erdi.

IFCA Dünya Sörf Şampiyonası'nda Poyraz Akay Dünya Şampiyonu

Vestel ve Mobotix ana sponsorluğunda, Alaçatı Belediyesi, Pegasus Hava Yolları ve Yeni Otel desteği ile gerçekleşen şampiyona, Alaçatı Çağla Kubat Windsurf Academy’nin ev sahipliğinde yapıldı. Çocuklar, Gençler & Büyükler kategorisinde yapılan IFCA dünya sörf şampiyonasında 6 gün boyunca büyük heyecan yaşandı. Çocuk, genç ve büyük sörfçülerin dünya şampiyonluğu için rüzgarla yarıştığı şampiyonaya; İtalya, Hollanda, Yunanistan, Danimarka, Yeni Zelanda, Belçika, Finlandiya, Portekiz ve Almanya’nın yanısıra; Karayip Adaları’na bağlı Aruba, Curacao ve Bonaire adalarından 100’e yakın yarışmacının katılımıyla gerçekleşti. 30 yaş üzeri kadınlarda Çağla Kubat birinci oldu. Gençler kategorisinde zorlu rakipleri arsından sıyralan Poyraz Akay, şampiyona boyunca aldığı istikrarlı sonuçlarla büyük fark açarak dünya şampiyonu oldu. Bu önemli ünvanın sahibi olan Poyraz, ilk günden itibaren favoriler arasında gösteriliyordu. Yine gençler kategorisinde Türk favoriler arasında gösterilen Can Göv, şampiyonanın son gününe kadar gösterdiği istikrarsız sonuçları sebebiyle gerilerde kaldı ancak son gün yarıştığı yarışlarda final dahil aldığı birinciliklerle genel klasmanda 5. oldu.

IFCA Dünya Sörf Şampiyonası'nda Poyraz Akay Dünya Şampiyonu

Şampiyonayı düzenleyen Çağla Kubat, böyle bir organizasyona ev sahipliği yaparak, yarışmacılığının üzerine önemli bir başarı daha koymuş oldu. Çağla Kubat, ödül töreninde açıklamalarda bulundu. 'Çağla Kubat Academy olarak evsahipliği yaptığımız şampiyonanın organizasyonunu Gorbon Sports Management ile birlikte üstlendik. IFCA Çocuk, Genç ve Büyükler Şampiyonası, dünyada çocukların ve gençlerin ünvan aldıkları tek yarış. Her sene başka bir ülkede yapılan bu şampiyonayı Türkiye’de gerçekleştirmek benim hayalimdi. 22 ülkeden sörfçüler farklı kategorilerde yarıştı. Bizim çocuklarımız için de katkı sağlayan, anlamlı bir deneyim oldu. Yarışan tüm sporcuları tebrik ediyor, ülkemizde sörf sporunun gelişmesi, yeni sporcuların yetişmesi için ilgi gösteren, başta Vestel ve Mobotix olmak üzere destek verenlere çok teşekkür ediyorum.' dedi.

IFCA Dünya Sörf Şampiyonası'nda Poyraz Akay Dünya Şampiyonu

Şampiyonanın ana sponsorlarından Vestel adına, pazarlamadan sorumlusu genel müdür yardımcısı Mert Günsoy 'Dünyanın dört bir yanından sporcuları Alaçatı’da buluşturan bu önemliorganizasyonun ana sponsorluğunu üstlenmek bizim için gurur vericiydi. Bir haftadır burada bulunan sporcular sadece yarışmadılar, ülkemizde sörf sporunun tanınmasına, gelişmesine de katkıda bulundular. Aynı zamanda bir sörf merkezi olan Alaçatı’yı dünyaya duyurdular. Şampiyonaya katılan tüm sporculara teşekkür ediyor, dereceye girenleri kutluyoruz”dedi.

1-6 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen şampiyona sonunda çocuklar, gençler ve büyükler olmak üzere 3 farklı kategoride dünya şampiyonları belirlendi. İşte sonuçlar:


Çocuklar:

Kızlar; 1. Lara Bilem, 2. Naz Çatırlı..

Erkekler: 1. Coen Swijnenburg, 2. Jurgen Saragoza, 3. Etman Aran

13 yaş altı: 1. Jim Van Someren, 2. Kuzey Öztaş

15 yaş altı: 1. Jan Paul Da Silva Degues, 2. Scogliala Francesca, 3. Etmon Oscar


Gençler;

Kızlar;

1. Fulya Ünlü,

2. Dilara Uralp,

3. Andrea Vanhoorne

Erkekler;

1. Poyraz Akay,

2. Jacquier Simon,

3. Gallice Baptiste

IFCA Dünya Sörf Şampiyonası'nda Poyraz Akay Dünya Şampiyonu

Masters;

Kadınlar;

1. Çağla Kubat,

2. Mariane Kaplas,

3. Ceren Yaman

Erkekler:

1. Andrea Rosati,

2. Ertuğrul İçingir,

3. Erkan Morgan

IFCA Dünya Sörf Şampiyonası'nda Poyraz Akay Dünya Şampiyonu

Grand Masters;

Erkekler:

1. Costantino Saragoza,

2. Leonid Judin,

3. Ata Osman Çatırlı

 

Efe SEZİK

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder