Satılık Tekneler

İDO Halka Açılıyor
06.11.2014 İDO Halka Açılıyor
Akfen Holding CEO'su Süha Güçsav, İDO halkının arzına ilişkin açıklamalarda bulundu. CNBC-E'ye konuşan Güçsav, diğer şirketlerinde olduğu gibi İDO'da da halka arz planlarının olduğunu söyledi.

Akfen Holding CEO’su Süha Güçsav, 2015 veya 2016 yılında İDO’nun halka açılacağını açıkladı. İDO’yu düzgün bir yere getirip halka arz etmek gerektiğini belirten Güçsav, o noktaya yaklaşıldığını ifade etti. 

İDO Halka Açılıyor

Güçsav, "Türkiye’de iki senede bir tane halka arz yok. Sizin ve ulusal konjektörün tutarlı olması gerekiyor. Türkiye üç ayrı seçimde bütün yatırımcıları strese soktuğu için önemli fırsat kaçırdı, halka arz pazarından likidite sağlayamadı" dedi. 

Güçsav, gelirlerini çeşitlendireceklerini de belirterek, "Büyük kamyon trafiğini ''Ro-Ro'' ile köprü trafiğine sokmadan taşıyabilir miyiz?, bunun için çalışıyoruz. Bizim için ekonomik olarak yeterli olması lazım. 50 milyon insanın 8 milyon aracın taşındığı mecrada her şeyi satmak mümkün. Geliri mutlaka çeşitlendireceğiz" dedi.

İDO Halka Açılıyor

Öte yandan Akfen GYO'nun 30 Eylül 2014 itibariyle net dönem kârı 21,6 milyon TL oldu. Şirketin konsolide kira gelirleri ise, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 21 artarak 37,6 milyon TL olarak gerçekleşti. 30 Eylül 2014 tarihi itibariyle Akfen GYO'nun net dönem karı 21,6 milyon TL oldu. Akfen GYO'nun Net Aktif Değeri ise 995,5 milyon TL oldu.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder