Satılık Tekneler

IDEC Sport’dan Yeni Düna Turu Rekoru
26.01.2017 IDEC Sport’dan Yeni Düna Turu Rekoru Maxi Trimaran IDEC Sport, açık dünya turu rekorunu 4 gün 23 buçuk saat geliştirmeyi başardı. Francis Joyon, Clement Surtel, Alex Pella, Bernard Stamm, Gwenole Gahinet ve Sebastien Audigane’dan oluşan ekip, bugün itibariyle yelkenle dünya turu rekorunu kırmış oldu.  

IDEC Sport

Francis Joyon ve ekibinin Jules Verne Trofesi altında gerçekleştirdiği bu rekor seyrinde, teorik olarak 22.461 deniz mili mesafe tam 40 gün, 23 saat, 30 dakika ve 30 saniyede katetedildi. Seyrin ortalaması 22,84 knot sürate tekabul ediyor. IDEC Sport trimaran, bu seyri boyunca aslında suda 26.412 deniz mili mesafe katetti. Bu hesapla trimaranın ortalama sürati tam 26,85 knot ediyor.

IDEC Sport.

IDEC Sport’dan önce bu rekorun sahibi Loick Peyron ve ekibinde idi. Loick Peyron ve ekibi bu rekoru maxi trimaran Banque Populaire V ile kırmıştı. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder