Satılık Tekneler

Hydros C-Class Katamaran Tekne Üretiminde Çığır Açıyor
20.06.2013 Hydros C-Class Katamaran Tekne Üretiminde Çığır Açıyor

Tekne üretim sektöründe adeta bir devrim niteliğindeki Hydros C-Class katamaran ilk seyrini yaptı! TPT karbon fiber teknolojisinin bir gövde yapımında ilk kez kullanıldığı Hydros C-Class katamaranı, La Grande Motte'de, Hollandalı yelkenciler Jeremie Lagarrigue ve Billy Besson tarafından ilk defa test edildi ve etkileyici sonuçlar alındı.

Muazzam hafiflik ve sağlamlıktaki gövde ve sabit kanat yelkeniyle, 6 knot rüzgarda 17 knot sürate çıkan ekip, bu katamaranın üretimini, kendi ekipleri ve üretime destek veren firmalar için çok önemli bir olay olduğunu belirtti. Team Hydros tarafından tasarlanan teknenin üretimini Lombard Odier & Cie firması destekledi. Ecublens'de bulunan Decision SA tersanesinde tamamlanan teknenin meydana gelmesinde kullanılan TPT, konvansiyonel karbon üretime kıyasla çok daha ince ve hafif bir yapı ortaya koyuyor.

Bu projede TPTteknolojisinin uygulanması, birkaç yıl süren araştırmalar sonucu hayata geçirildi.

Hydros C-Class Katamaran Tekne Üretiminde Çığır Açıyor

Hafif ve süratliliği ile çığır açacak olan iki katamarandan birinin ekibindeki Bastiaan Tentij, denize çıktıklarındaki ilk deneyimlerini paylaştı. Bunun mükemmel bir deneyim olduğunu kaydeden Tentij sözlerine 'Tekneden çok iyi bir hissiyat aldık ve kanadın gerçekten nekadar güçlü olduğunu tecrübe ettik. Dümencimiz Misca Heemskerk, müthiş hissiyattan son derece etkilendi. İkinci katamaranı da suya indirdikten sonra, çeşitli ayar, trim değişiklikleriyle daha iyi kıyas yapıp kendimizi geliştireceğiz.' şeklinde devam etti.

Aylardır üretim aşamasındaki iki katamaranın yapımı, 150m2 alana yayılmış, dışarıdan girişi yasak olan çadırda tamamlandı. İsviçre'de üretilen parçaların birleştirilip uygulanması ise Gael Ledoux, Anthony Rezzoug ve François Cazala'dan oluşan ekip tarafından yapıldı.

www.watersportnews.com
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.