Satılık Tekneler

HSY Yachts'tan 56 Metrelik Süperyat
02.02.2017 HSY Yachts'tan 56 Metrelik Süperyat Türkiye’nin yeni süperyat üretim tersanesi HSY Yachts’ın ilk modeli 56 metre uzunluğunda olacak ve 2019 yazında denizlerle buluşacak. Antalya’da bulunan tesislerinde, deneyimli bir Amerikalı müşterisi için üretilecek üç güverteli yatın projesini Unique Yacht Design stüdyosu tasarlamış.

HSY 56M

Yeni yatın gemi inşa mühendislik çalışmaları HSY Yachts’ın kendi bünyesindeki ekibi tarafından gerçekleşecek ve yatta Caterpillar motorlar kullanılacak. HSY Yachts tarafından yayınlanan ilk görüntüleri incelediğimizde, Unique Yacht Design’ın imzasını taşıyan keskin ve anlamlı dış tasarım çizgileri, alüminyum üst yapı ve krem gövde renkleri belirginleştiriyor.

Unique Yacht Design’ın sahibi ve yaratıcı direktörü Emrecan Özgün, HSY 56m hakkında şöyle konuşuyor; “Bu proje, klasik süperyat ile geleceğin yüzeylerinin en iyi bileşimi diyebilirim. Tasarımın temelini oluşturan yüzeyleri okumaya başladığınızda, yat tasarımının geleceğinin keskin ve pürüzsüz yüzeyler olacağını hissedebilirsiniz.”

HSY 56M.


Yattaki konaklama 12 konuk için tasarlanmış. Yat sahibinin master kamarası, ana güvertede yatın tam genişliğini kullanarak oluşturulmuş. Üst güvertede ise, kaptanın çalışma ofisi ve kamarasının yanında bir VIP kamara konumlandırılmış. Alt güvertede 4 konuk kamarası, ayrıca 6 tane daha mürettebat kamarası bulunuyor. Böylece yatta görev yapacak 11 mürettebat için konaklama imkânı sağlanıyor.

HSY 56M
’nin henüz iç mekân planlarına ilişkin herhangi bir bilgi bulunmamasına rağmen, pek çok dikdörtgen lomboz ile iç mekânın muazzam doğal ışığa sahip olacağını söylemek mümkün. Ana güvertedeki yerden tavana açıklıktaki cam bölmeler sayesinde, gizlilikten ödün vermeden muhteşem deniz manzarasının keyfinin sürülmesi sağlanacak.

HSY 56M..

HSY 56M'nin temel özellikleri arasında; alt güverteden üstteki geniş güneşlenme terasına ve yatın spa havuzuna kolay erişim sağlayan bir asansör ile, ön güvertedeki garajda birden fazla tekne ve jet skiyi barındırmak için yeterli alan sayılabilir.

Unique Yacht Design tarafından çizilen ve halen üretim aşamasında olan diğer projeler arasında, 2019’da denizler ile buluşacak 80 metre uzunluğundaki Bilgin 263 yatı bugüne kadar Türkiye’de üretilmiş en büyük yat olacak.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.