Satılık Tekneler

Hovercraft, Süperyat servis botları
09.03.2015 Hovercraft, Süperyat servis botları

Sıradan servis botları, denizdeki engellere takılan ve bu yüzden problemler çıkaran pervaneli itiş sistemleriyle çalışırlar. Kum ve çamurda da haliyle çalışamayan servis botlarının en iyi alternatifi hovercraft olarak gösteriliyor.


Karbon fiber ve Kevlar kompozitten üretilen dünyanın ilk hovercraft’ı ile sorunlarla mücadele etmek gereken pervane yok! Hovercraft, herhangi bir düz yüzeyde saatte 65 kilometre sürate kadar seyir yapabilir. İçten havalı süspansiyon sistemi ve yerden 23 cm yukarıda seyir yapan hovercraft, oluşturduğu hava katmanının üzerinde ilerlerken hiçbir engele takılmadan yoluna devam eder.

Hovercraft, sadece konforlu ve sorusuz seyirler için değil, doğrudan plaja çıkarken 180 derece dönüşler veya 360 derece spin’leri rahatlıkla yaptığından misafirler için bir eğlence unsuru olarak da görülebilir.

Hovercraft’ı servis botu olarak kullanan ilk süperyat Exuma idi. Vitruivius Series yatlarının ilki olan Exuma’nun sahibi, hovercraft’ı servis botu olarak kullanmayı sorduklarında, önceki geleneksel servis botunu, hovercraft’tan sonra okyanusun dibine batırdığını esprili bir şekilde belirtiyor.  YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder