Satılık Tekneler

Hot Lab'dan 50m Baglietto V-Line Konsepti
24.03.2017 Hot Lab'dan 50m Baglietto V-Line Konsepti Tasarım stüdyosu Hot Lab, geçen hafta Dubai Uluslararası Tekne Fuarı'nda en yeni konsept yatı Baglietto'nun detaylarını açıkladı. 50 metre uzunluğundaki V-Line modeli, 2016 Monaco Yat Fuarı'nda açıklanan 44 metrelik konsept yat projesinin takipçisi olacak. 

50m Baglietto V-Line

İtalya’nın La Spezia kentindeki tersanenin zengin gelenekleri; çarpıcı mavi üst yapıları ve yatay çizgileri vurgulayarak yeni konsept tasarıma dahil edilmiş. Hot Lab tasarım ofisinin ortağı ve tasarım grubu başkanı Michael Dragoni; “Geriye doğru eğimi ile üst yay, yatın tamamına büyük bir dinamizm kazandırıyor." dedi.

Hot Lab tasarım stüdyosu, Adler ve Al Fahedi’nin ilham alınan klasik tasarımı Baglietto'ya dikey bir burun tasarımı ekleyerek agresif bir görünüm elde etmiş. Bu arada yatın güneşlenme güvertesinin önündeki gölgelik oluşturan üst yapı, otomotiv dünyasına, özellikle Lancia Stratos Zeo modeline büyük anlamda çağrışım yapıyor.

50m Baglietto V-Line.

Hot Lab tasarım ofisi, 500GT ağırlığındaki yatta açık ve kapalı mümkün olan alanları maksimuma çıkartmaya çalışmışlar. Ana güvertede konumlandırılan yat sahibi süit bölümünde bir soyunma odası, çalışma ofisi ve açılır kapanır teras konumlandırılmış. Böylece, alanın maksimum kullanılma imkanı sağlanmış.

50m Baglietto V-Line..

Yatın arka bölümüne doğru ilerlediğimizde ise, yemek alanı üç parçalı sürgülü cam kapı açıldığında kıçtaki bölüm ile birleşerek açıkta yemek yeme keyfinin oluşmasını sağlıyor. Konsept yat projesinin diğer dikkat çekici özellikleri arasında; üst güvertedeki yat spa havuzu, ön güvertedeki tender hizmet teknelerinin depolanacağı alan ve kıç tarafta bir spor salonu ile Türk hamamı sayılabilir. Ayrıca, büyük denize giriş ve güneşlenme platformunu da söylemeden geçmeyelim.

50m Baglietto V-Line,

Dünyaca ünlü yat tasarım stüdyosu, Baglietto V-Line serisinden bir diğer yeni 3. modelin konsept tasarım çizimlerini 2017 yılının sonuna gelmeden açıklayacaklarını da duyurdular. Yeni Baglietto V-Line konsept yatın, 41 metre uzunluğunda olacağı bekleniyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder