Satılık Tekneler

Hollandalı güzel “Rosalie” yeni evi Rahmi M. Koç Müzesi’nde
04.03.2014 Hollandalı güzel “Rosalie” yeni evi Rahmi M. Koç Müzesi’nde

Dünyada türünün hala çalışan en eski örneği olup 1873 yılında yapılan buharlı kılavuz teknesi “Rosalie” ye Rahmi M. Koç Müzesi sahip çıktı. “Rosalie”nin İstanbul’a getirilmesini Mega Yacht Transport üstlendi.

Hollandalı güzel “Rosalie” yeni evi Rahmi M. Koç Müzesi’nde

1873 yılında inşa edilen “Rosalie” bugün Tuzla RMK Tersanesi’nde suya indirildi. Taşımasını Mega Yacht Transport’un gerçekleştirdiği buharlı kılavuz teknesi Dünya’da hala çalışan en eski buharlı kılavuz teknesi olma özelliğini taşıyor. 95 BG çapraz sıralı buhar motoruna (diogonal compound steam engine) sahip botun bakımı Rahmi M. Koç Müzesi tarafından tamamlanacak ve Haliç’te ziyaretçileri ile buluşacak.

Hollandalı güzel “Rosalie” yeni evi Rahmi M. Koç Müzesi’nde

Hollanda için kültür mirası sayılan “Rosalie” daha önce sahipleri tarafından satılığa çıkarılmış ancak alıcı bulamamıştı. Mega Yacht Transport şirket yetkilisi Ömer Uçar da “Rosalie”nin Türkiye’ye getirilmesiyle ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Rahmi M. Koç Müzesi sayesinde Türkiye’nin bir Dünya mirasına ev sahipliği yapacak olması bizler için sevindirici. Biz de Mega Yacht Transport olarak bu girişimin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. “Rosalie” güvenli ve hızlı bir şekilde yeni evine teslim edildi.”

Hollandalı güzel “Rosalie” yeni evi Rahmi M. Koç Müzesi’nde

 

www.megayachttransport.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.