Satılık Tekneler

Heesen’in 50 metrelik süperyatı suda
04.02.2015 Heesen’in 50 metrelik süperyatı suda
Heesen Yachts’ın son gözdesi 50 metrelik süperyat suya indi. İsmi Sibelle olan süperyat, sahibi için özel olarak tasarlandı. 

Heesen’in 50 metrelik süperyatı suda

Heesen’in YN 16750 kodlu projesi olan süperyat Sibelle, aluminyum gövde yapısına sahip. Omega Architects’ten Frank Laupman, Architectural Bureau AB Studio’dan da Mikhail Labazov ve Andre Savin; süperyatın dış tasarımını, genel düzenlemesini ve iç dekorasyonunu yaptı. Bu başarılı isimlerin seçimini de süperyatın sahibi belirledi. Tasarım aşamasında dış tasarımdan Omega Architects sorumlu iken, iç tasarımını AB Studio tamamladı. 


Küt burun yapısıyla süperyat Sibelle, ‘Fast Displacement Hull Form’ denilen hafif ve süratli seyirlere olanak sağlayan, mühendislik hesaplarını içeren şekilde tasarlandı. Süperyatın mühendisliğini, Heesen’in önceki süperyatı Galactica Star’ı  ortaya çıkaran, mühendis Perry Van Oossanen yaptı. 

Heesen’in 50 metrelik süperyatı suda   
Heesen, Sibelle’nin kontratı için imzayı 2011 yılında attı. Dış görünümü itibariyle tipik bir ‘explorer’ tipi yat sayılmaz ancak, performans verileri Sibelle’yi en az bir ‘explorer’ kadar güçlü kılıyor. Çift MTU 8V 4000 makineleriyle Sibelle, 18.5 knot sürat yapabiliyor. 13 knot süratle ise 3 bin 150 deniz mili mesafe katedebiliyor. Gövdesindeki Quantum XT sıfır-sürat stabilizör finleri, 1.5 metre çapında pervaneleri ile rahat seyir ve demirdeyken, minimum sallantıyla misafirlerine konforu garanti ediyor. 

Sibelle’nin konaklama kapasitesi 10 kişi. 61 metrekarelik tekne sahibi, suiti geleneksel bir şekilde ana güvertenin baş tarafında konumlanıyor. İkisi VIP, biri ikiz yataklı ve biri çift kişilik misafir kabinleri alt güvertede konumlanıyor. Sibelle’nin dış mekanları toplamda 237 metrekare. Kurtarma ve servis botları kaldırıldığında başüstünde konumlanan güverte kısmı parti alanı olarak kullanılabiliyor. Alt güvertenin kıç tarafında ise 21.5 metrekarelik beach club alanı yer alıyor. Bu kısımda içe doğru girilince saunalı sağlık bölümü yer alıyor. 
Süperyat Sibelle şimdi Kuzey Denizi’nde testler için hazırlanıyor. Şubat sonunda ise sahibine teslim edilecek.
 
www.heesenyachts.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.