Satılık Tekneler

Heesen’den yeni proje Süperyat ''Nina''
05.11.2015 Heesen’den yeni proje Süperyat ''Nina''
Bugün Amerika’da başlayacak olan 2015 Fort Lauderdale Uluslararası Boat Show sırasında, Hollandalı Tersane Heesen, yeni 38 metre tam boya sahip süperyat projesi Nina’yı tanıttı. Yarı deplasman süperyatı, Milano’da çalışmalarını sürdüren Hot Lab tasarım ofisini şekillendirdi. Nina süperyatının mühendislik hesapları ve tüm gemi inşa mühendisliği çalışmalarını ise, Heesen tersanesinin kendi bünyesindeki mühendislik takımı üstlendi.

süperyat-nina

İtalyan Hot Lab tasarım ofisi, klasik bir marka olarak bilinen Heesen tersanesinin bu yeni projesinde, markanın geleneksel özellikleri korunurken, şık ve çağdaş bir tasarım anlayışı eklemeyi başarmış. Geniş ve açık dış alanlardaki konukların bir arada olabilmelerini sağlayan yerleşim, zarif iç mekanlar ile bütünleşerek fazlasıyla aydınlık ve ferah bir konfor elde edilmiş.

Yarı deplasman kendine özgü stili bulunan Nina projesinin başarısında, aynı boyutlara sahip kız kardeşinde elde edilen tecrübelerin büyük etkisi olmuş. Süperyatın burnunda arkaya kadar tüm gövde boyunca uzanan güçlü çizgisi, üst güverte ile iç mekanları birbirinden ayıran net bir profil oluşturuyor. Profilin altında kapalı mekanlar, üstünde ise açık mekanlar konumlandırılmış.

Nina'da biri, yatın tüm burnunu kullanan master kamara ve dördü ise konaklama güvertesinde olmak üzere toplam beş kamarada 10 konuk ağırlanabiliyor. Yaklaşık 8 metre genişliğe sahip süperyat, konuklara ait mekanların yanı sıra mürettebata da yer bırakıyor. Ayrıca, mürettebat ile konuklar birbirlerinden mükemmel şekilde ayrımlanmış. 

İki adet MTU 2000 M96L motor ile donatılmış olan Nina süperyatındaki motorların her biri, 1,939kW enerji üretecek.

www.heesenyachts.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder