Satılık Tekneler

Heesen'den Yeni Süperyat : Nina
26.05.2016 Heesen'den Yeni  Süperyat : Nina
Heesen'in yeni projesi Nina süperyatı, seçkin İtalyan tasarımı ile Hollanda’nın engin teknik bilgi birikiminin mükemmel karışımı olacak. İlk kez Fort Lauderdale International Boat Show sırasında, Heesen tarafından tanıtımı yapılan yeni Nina projesinin, özellikle Amerika pazarı için tasarlandığı duyurulmuştu. 

Heesen-Nina

Sadece 2 metre draftı ile Amerika, özellikle Bahamalar veya Florida Key West’ın sığ sularında seyir yapmak için ideal bir süperyat tasarlandı. 7,8 metre genişliğindeki Nina, üç güverteli konfigürasyonunun sağladığı geniş iç hacmi ile ferah bir yat. 38 metre uzunluğundaki alüminyum süperyatın bazı bölümleri, sipariş anında yat sahibinin isteğine göre düzenlenebilecek. Süperyatın kıç bölümünde, bir beach club/spa olabilen kapak açıldığında, geniş garajdaki su oyuncakları filosu da kolaylıkla denizle buluşabiliyor.

Heesen-Nina-2

Heesen projenin gemi inşa mühendisliğini üstlenirken, Nina’ya İtalya’nın zarif tarzını HotLab Yacht & Design ile birlikte vermişler. Milano merkezli tasarım stüdyosu, süperyatın dış tasarımında öncelikle geleneksel görünümü tercih etmiş. Düz bir gövde üzerinde yükselen kaptan köşkü olmasına rağmen, güverte üzerindeki ince kıvrımlar yata sıra dışı bir profil veriyor.

Heesen-Nina-3

Nina
'da pek çok sosyal alan bulunuyor; yatın burun bölümündeki oturma grubu, üst dümen kontrol grubunun arkasındaki açık havada yemek keyfinin yaşanabileceği alanda, bir bar ve bir de gril yer alıyor. Demirdeyken geniş ve büyük açık alanda harika bir parti verilebilirken, seyir esnasında 6 metre uzunluğundaki bir tender teknesi bu alanda taşınabiliyor. Üst güverteye çıkan iç merdivenler ise, sert hava koşullarından kaçış ve servis elemanlarının hizmeti için mükemmel bir özellik.

Heesen-Nina-4 Heesen-Nina-5

HotLab Yacht & Design üç tarafında tam boy kullanarak aldığı ışığın avantajı ile, açık ve geniş ana salon tasarlamış. Tasarım firmasının yat sahiplerine çok şık önerileri olmasına rağmen, yat sahipleri iç mekanlardaki ahşap ve malzemeleri kendi arzularına göre seçebilecekler. Ana güvertenin burun bölümünde, yatın tüm genişliğini kullanan bir master kamara bulunuyor. Yattaki konuklar için tasarlanan dört süit kamara, alt güvertede konumlandırılmış. Mürettebat kamaraları da alt güvertede yer almasına rağmen, başka bir erişim ile konuklardan ayrıştırılmış.

Heesen-Nina-6

Yarı deplasman sınıfında olacak Nina yatında, iki adet MTU 2000 M96L dizel motor kullanılacak. Böylelikle sahip olacağı gücün onu 23 knot hıza ulaştırması bekleniyor. Hollandalı tersane Nina projesinde, Humphree Active Trim sistemi ile birlikte stabilizatörler kullanılarak seyirde veya demirde iken süperyatta konforu yükselteceği açıklandı. 299 gros ton ağırlığındaki yarı deplasman sınıfı Nina, ABS sertifikasına sahip olacak. 
 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.