Satılık Tekneler

Heesen’den, Hibrit Nova Projesi
15.02.2016 Heesen’den, Hibrit Nova Projesi
heesen-nova

Heesen’in 50 metre uzunluğa sahip yeni süperyat projesinin çığır açan niteliği, hibrit dizel elektrikli itiş sistemine sahip olması. Etkileyici bir biçimde doğa dostu tüketim verileriyle karşımıza çıkan süperyat projesi Nova, dünya çapında adından hayli söz ettirecek. 

heesen-nova-2
heesen-nova-3

Nova, 12 knot süratle seyrederken, saatte 98 litre gibi hayli düşük bir yakıt tüketimi sağlıyor. 10 knot süratte ise, saatte tüketim miktarı 57 litreye kadar düşüyor. Transatlantik mesafe kapasitesine sahip Nova, ana makineleriyle 16,3 knot sürate çıkarken, hibrit dizel elektrik motorlarıyla da 9 knot sürat yapabiliyor. 

heesen-nova-4
heesen-nova-5

2017 baharında sahibine teslim edilmesi planlanan süperyat Nova’nın gövdesi ve üst yapısı, geçtiğimiz Ocak ayında birleştirilmişti.  

heesen-nova-6 heesen-nova-7

Elektrikli motorları sayesinde mutlak sessizlik içinde seyir yapabilen Nova’nın dış tasarımını, Omega Architects yaptı. Heesen’in ilk hibrit itiş sistemli motoryatı olan ​Nova, bu sistemi sayesinde yaşam alanı için fazladan alan bırakıyor. Süperyat Nova’nın, 500 grostonun altında en geniş yaşam alanına sahip motoryat olacağı öne sürülüyor.

heesen-nova-8 heesen-nova-9

Teknik özellikleri:

Gövde malzemesi: Tamamen aluminyum
Boyu: 49,8  metre
Genişliği: 9,1 metre
Maksimum sürati: 16,3 knot
Mesafe kapasitesi: 12 knot ile 3750 deniz mili
Dış tasarımı: Omega Architects
İç tasarımı: Sinot Yacht Design
Misafir konaklama kapasitesi: 6 kamarada 12 kişi

www.heesenyachts.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder