Satılık Tekneler

Heesen yeni süperyatı AZAMANTA'yı suya indirdi
06.05.2015 Heesen yeni süperyatı AZAMANTA'yı suya indirdi
Heesen, 1 Mayıs’ta YN 17255 süperyatını, düzenlenen özel tören ile suya indirdi. 55 metrelik dev süperyatın ismi, sahipleri tarafından Azamanta olarak konuldu. Heesen Yachts’ın gözbebeği olan yeni süperyat Azamanta, 50 metre üzeri ve çelikten üretilen dünyanın ilk Fast Displacement yatı olma özelliğinde. 

Azamanta'nın üretim süreci, tekne sahibinin yakın ilgisiyle devam ettirildi. Süperyat endüstrisi ve pazarında tecrübeli bir tekne sahibi olan Azamanta’nın sahibi, yeni süperyatıyla dünyanın birçok farklı noktasını gezmeyi planlıyor. 

Heesen yeni süperyatı AZAMANTA'yı suya indirdi

Buzul ihtimallerine karşı güçlendirilmiş Fast Displacement çelik gövdesi sayesinde Azamanta, yüksek enlemlerde dahil misafirlerine güvenli, konforlu ve verimli seyri garanti ediyor. 

Süratli ve verimli bir süperyat olan Azamanta’nın bu önemli özelliği, Van Oossanen Naval Architects’in Heesen Yachts’ın kendi mühendisleriyle birlikte ortak çalışması sonucu ortaya çıktı. ‘Fast Displacement’ olarak anılan bu süratli çelik gövde tipi ile Azamanta, 16,5 knot sürat yapabiliyor. 13 knot olarak verilen seyir süratinde ise süperyat Azamanta’nın mesafe kapasitesi 4 bin 500 deniz mili. 50 metrelik bu dev süperyatın verimliliğini rakamlarla ele alacak olursak; 600 ton ağırlığındaki çelik ve aluminyumu 15 knot sürat ile seyrettirebilmek için, sadece 600kW güce ihtiyaç duyduğunun altı çizilmeli. 

Sahip olduğu birçok camı, dikine tasarlanmış bu cam ve dış çizgileri ile Azamanta’nın benzersiz dış tasarımında Omega Architects imzası var. 

Süperyat Azamanta’da 12 misafir konaklayabiliyor. Geleneksel biçimde ana güvertenin baş tarafında konumlanan tekne sahibi kamarasında, sancak tarafa açılan geniş balkon mevcut. Toplam 6 kamaradan diğerleri ise, tam genişlikte bir VIP kamara ile birlikte alt güvertede konumlanıyor. Her kamaranın ebeveyn banyosu, özel mozaik duvar kaplamaları ile dekore edilmiş. 

Azamanta’nın şu sıralar başlaması planlanan deniz testleri, Kuzey Buz Denizi’nde gerçekleşecek. Sahiplerine teslimatı ise 2015’in Temmuz ayında yapılacak.
 
https://www.heesenyachts.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.