Satılık Tekneler

Heesen Yachts, Proje Nova'yı tanıttı
06.05.2015 Heesen Yachts, Proje Nova'yı tanıttı
Heesen Yachts, YN 17850 kodunu verdiği 50 metre uzunluğunda, hızlı deplasman sınıfındaki tamamen alüminyum, “yeni nesil”i olarak tanımladıkları Proje Nova’yı tanıttı.

Heesen Yachts, Proje Nova'yı tanıttı

Proje Nova, 65 metre uzunluğundaki Galactica Star’ın başarısındaki izleri takip ediyor. Galactica Star, dünyanın ilk hızlı deplasman (Fast Displacement Hull Form – FDHF) süperyatı olarak tanımlanmıştı. Proje Nova’da daha küçük olmasına rağmen, benzer bir performans sunacak. Süperyatta hıza daha az önem verilirken, yakıt verimliğine daha çok önem verilmiş durumda. 

Hafif alüminyum gövde ve nispeten küçük motorlar (2MTU x 600kW), Heesen’in kilo kontrolündeki katı tutumu, 50 metre uzunluğundaki Proje Nova'yı daha az susatacaktır. İlk verilere göre Proje Nova'nın transatlantik menzili, 3.750 deniz mili ve 12 mil seyir hızında, sadece 45 m³ yakıt tüketimi.. 

Heesen Yachts, Proje Nova'yı tanıttı-1

FDHF’ı icat eden Heesen’in, kendi iç tasarım ofisindeki mimar ve gemi inşa mühendisleri ile van Oossanen’in uzmanları, tamamıyla yeniden tasarlanan gövdeyi, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında İngiltere, Southampton’daki Wolfson Unit tankında testlerden geçirdiler. Normal seyir hızında 125 litre / saat yakıt tüketimi ve 10 knot hızda ise tüketim daha da düşük, sadece 85 litre / saat. İşte bu sonuçlar Proje Nova’ya kendi sınıfının en verimli süperyatı unvanını kazandırıyor.

Proje Nova’nın dış tasarımı, Heesen’in uzun zamandır işbirliği içinde çalıştığı Omega Architects firmasından Frank Laupman’a ait. İç tasarımını ise Sinot Yacht Design yapmış. 

Proje Nova’nın dış görünümü, geçmişte alışkın olduğumuz Heesen Yachts çizgilerinden farklılık gösterecek. Ancak, Heesen için önemli olan denize elverişlilik bu süperyatın vazgeçilmezi olacak. Dikey burun tasarımı ivmelenmeyi ve hızlanmayı azaltsa da, süperyatta ağırlanan konukların konforunu en üst düzeye çıkartmaktadır.

Heesen Yachts, Proje Nova'yı tanıttı-2

Proje Nova'da 12 konuk, altı büyük ve ferah kamarada ağırlanacak. Ana kamara, ana güvertede bir banyo ve ortasında küveti ile birlikte ön bölümde yer alacak. Diğer kamaralar ise, alt güvertede yer alıyorlar. Süperyatın ön bölümündeki kamara, VIP kamarası olarak tasarlanmış; VIP süitinde de, yine küveti olan büyük bir banyo bulunuyor. Diğer iki kamara süperyatın orta bölümünde, iskele ve sancak olarak konumlanmış durumda. Son iki kamara ise, çift kişilik yatakları ve her ikisinin de ayrı duş bölümleri de olmak üzere süperyatın arka bölümünde. 

Proje Nova, geçen Şubat ayında Heesen’in Oss kentindeki tesislerinde üretilmeye başlandı. Süperyatın 2017 ilkbaharında sahibine teslim edilmesi planlanıyor.
 
www.heesenyachts.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.