Satılık Tekneler

Hayat Kurtaran CanYeleği, 30 bin £'luk Ödüle Yakın
13.10.2013 Hayat Kurtaran CanYeleği, 30 bin £'luk Ödüle Yakın

Denizciler için en yüksek can kurtarma potansiyeline sahip buluşların belirlendiği ve kazananın 30 bin £'luk ödüle sahip olacağı James Dyson Awards'da, TeamO can yeleği, harness ve wetsuit kiti favoriler arasında.

TeamO , bir yelkencinin üzerinde can yeleğiyle, tekneye bağlı olarak denize düştüğünde, yüzükoyun şekilde sürüklenmesi ve boğulması riskini sıfıra indirmeye odaklanıyor. Sıradan bir can yeleği gibi çalışan TeamO'nun sahip olduğu gizli kayışı, yeleği giyen kişinin yüzükoyun sürüklenmesini engelleyerek sadece sırt üstü pozisyonda kalmasını sağlıyor. Kayışın kısa olması da, denize düşen kişinin dik pozisyonda kalıp, solunum yollarının tamamen açıkta kalmasına yarıyor. Bunlara ek olarak, yeleğin yarattığı 'kafa dalgası' etkisi, gelecek dalgaların denize düşmüş kişinin başının üzerinden kırılmasını engelliyor.

2011 yılında bir açıkdeniz yat yarışında denize düşen dümencisinin hayatını kaybetmesinden etkilenen genç yelkenci Oscar Mead, yaşadığı bu trajik tecrübeden ilham alarak TeamO adlı can yeleği kitini geliştirdi. James Dyson Awards adlı bu prestijli ödüle aday olan TeamO'nun ödülü kazanıp kazanamayacağı 7 Kasım 2013'te belli olacak.

http://www.jamesdysonaward.org

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.