Satılık Tekneler

Hawk Yachts - Sea Hawk
19.01.2016 Hawk Yachts - Sea Hawk
103 metre boyundaki göz alıcı Sea Hawk keşif süperyatı projesini yapan Hawk Yachts, yeni ve daha küçük modellerini tanıtarak serinin genişleyeceğini duyurdu. 75 metre uzunluğundaki konsept projenin ismi Sky Hawk, diğeri 56 metre uzunluğundaki modele ise Cape Hawk ismi verilmiş. Her türlü testi yapılmış olan model ve radikal bir tarza sahip olan Hawk serisinin daha küçük, daha kolay sahip olunabilecek ve işletme masrafları daha kolay karşılanabilir olacak. 

sea-hawk

75 metrelik Sky Hawk, serinin diğer modelleri gibi tam bir keşif süperyatı olarak tasarlanmış. Ice Class 1C sertifikasına sahip olacak yatın, konforlu bir şekilde kutuplara seyir yapabildiği gibi, en tropik bölgelerde de görülebilecek bir gövdesi var. Kapı kasaları, makineler ve tüm yardımcı ekipmanlar, en ince ayrıntılara kadar en zorlu ortamlarla bile başa çıkmak için optimize edilmiş. 

sea-hawk-2

Sky Hawk, saatte 12 deniz mili hızla 7,500 deniz mili seyir yapabiliyor. Yakıt tankları, olası bir çevre kirliliği yaşanmaması için süperyatın ortasında konumlanmış. Buna ilaveten yatta bulunan atık arıtma tesisi ile, okyanusların kirlenmesini azaltacak küçük de olsa bir katkı sağlanması düşünülmüş. 

sea-hawk-3

Konukların memnuniyeti, konfor ve lüks ile tüm dünya denizlerinde seyir yapacak, tasarım ve geliştirme aşamasında Sky Hawk süperyatının ele alınan konularının merkezinde yer aldı. Sky Hawk'ta konuklara 1.000 metre kareden daha büyük bir yaşam alanı sunuluyor. Panoramik flybridge, iç ve dış salon, şömine yanındaki oturma grubu ve kış bahçesi özel olarak tasarlanmış.  

sea-hawk-4

56 metre uzunluğundaki Cape Hawk daha küçük ama aynı derecede yetenekli ve verimli bir platform üzerinde, serideki diğer yatlarla benzer misyonları yerine getirmek üzere tasarlanmış. Hawk Yachts’ın  yeni projelerinde, firmanın başındaki kaptan ve buz uzmanı Matthias Bosse, üretim direktörü Gianluca Fenucci, kutup uzmanı David Fletcher ve tasarımcı Marco Casali görev aldılar. 

Yeni tasarımlar konusunda Hawk Yachts’ın patronu kaptan Matthias Bosse; “Yaptığımız iş bir uzay roketi yapmak değil ancak, tasarımda önemli olan sağduyu. Farklı tasarımcılar tarafından çizilen pek çok tasarımın, pratik denizcilik tecrübesi olmadığından gerçekleşmesi imkansız. Hawk Yachts olarak burada tanıtımını yaptığımız keşif süperyatlarının en önemli özellikleri, kutuplar için son derece işlevsel ve her türlü deniz koşulunda pratik tecrübemiz ile şekillendirilmiş olmalarıdır.” dedi. 

www.hawkyachts.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder