Satılık Tekneler

Hasip Gencer'in Acı Günü
09.06.2015 Hasip Gencer'in Acı GünüSon 10 yıldır Türk yelkenciliğine; genç yelkencilere, yat sınıflarında Türk yelkencilere hem Türkiye’de hem dünyada destek veren yelkenci ve iş adamı Hasip Gençer’in babası Tarık Gençer vefat etmiştir. 

Tarık Gencer;

1927 yılında Afyon’da doğan Tarık Gencer, Türkiye’de ilk un ihracatını gerçekleştiren kişidir. 1952 yılında Çukobirlik’te çalışma hayatına başlar. Kısa zamanda Çukurova Elektrik’in genel müdürlüğü, Çukurova Petrol, PTT İstanbul Bölge Müdürlüğü muhasebesi gibi görevlerde yer alır. Sonrasında Polatlı Un Fabrikası’nda muhasebe müdürü olarak un sektörüne adım atar. 1972 yılında ise Türkiye’nin beşinci büyük un fabrikası olan Marmara Un Sanayi’ni kurar. Dönemin Tarım ve Köy İşleri Bakanı Korkut Özal’ı ikna eden Tarık Gencer, Hüsnü Doğan ile birlikte Türkiye’nin ilk un ihracatını gerçekleştirmeye hak kazanır.

Merhuma Dualarımız, Acılı Ailesine Başsağlığı Diliyoruz. 

Yatvitrini.com
Efe Sezik.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder