Satılık Tekneler

“Harmony of the Seas” Fransa’dan Denize Açıldı
17.05.2016 “Harmony of the Seas” Fransa’dan Denize Açıldı
Dünyanın en büyük yolcu gemisi “Harmony of the Seas”, üretildiği Fransa’nın Saint-Nazaire kentinden denizlere açıldı. 32 ay süren üretim süreci sonrasında Harmony of the Seas,  ilk seferine başlayacağı İngiltere’nin Southampton kentine doğru denize açıldı.

Harmony-of-the-Seas

Fransa’nın güneyindeki Saint-Nazaire Limanı'nda inşa edilen Harmony of the Seas isimli yolcu gemisi, 15 Mayıs Pazar günü düzenlenen törenle, ilk seferine başlayacağı İngiltere’nin Southampton kentine doğru yola çıktı. Tersanede düzenlenen törene Harmony of the Seas yolcu gemisinin inşasında çalışanlar, gemide görev alacak personel ve dünyanın pek çok farklı yöresinden basın mensupları katıldılar. Yolcu gemisinin ayrılışı için limanda düzenlenen törende, on binlerce kişinin katıldığı törende, pek çok küçük tekne ile bu büyük tekneyi açık denizlere yolcu ettiler. 

Harmony-of-the-Seas-2

STX France şirketi tarafından 32 ayda inşa edilen 362 metre uzunluğunda, 66 metre genişliğinde ve 73 metre yüksekliğindeki yolcu gemisinin maliyetinin 1 milyar Euro’yı bulduğu bildiriliyor. Harmony of the Seas, bugüne kadar inşa edilmiş en büyük yolcu gemisi. Toplam 18 katlı geminin 16 katında, yolcuların konaklamaları için kamaralar ve süitler yer alıyor.

Harmony-of-the-Seas-3

Harmony of the Seas için, yüzen bir şehir demek yanlış olmayacaktır. 2.750 kamara geminin 16 farklı güvertesinde konumlandırılmış. Ayrıca gemide 20 farklı yemek salonu ile 23 yüzme havuzu bulunuyor. Dev yolcu gemisi pek çok ilke sahip; bunların en başında ise dünyanın denizlerdeki en büyük Ultimate Abyss isimli su kaydırağı geliyor.

Harmony-of-the-Seas-4
 
5.479 yolcunun iki kişilik kamaralarda ağırlandığı 18 güverteli dev yolcu gemisi, perşembe günü ulaşacağı İngiltere’nin Southampton kentinden ilk seferine, 22 Mayıs Pazar günü çıkacak. Çıkacağı ilk yolculukta dünyanın farklı bölgelerinden gelecek olan tur operatörleri ve basın mensuplarını ağırlayacak olan  Harmanoy Of The Seas, sonrasında çıkacağı yolculukların ana durağı olan İspanya’nın Barselona kentine doğru yol alacak. Dev yolcu gemisi yaz sezonu sonrasında Atlantik Okyanusu'nu geçerek, kış aylarında Florida ile Karayip Adaları arasında turlarını gerçekleştirecek.

Harmony-of-the-Seas-5

Amerikan Royal Caribbean şirketinin 25. yolcu gemisi olan dev Harmanoy Of The Seas'in STX France tersanesinde inşasına 2013 yılında başlandı ve 2.500 işçinin 10 milyon saat işgücü ile tamamlandı.

Harmony-of-the-Seas-6 Harmony-of-the-Seas-7

227.000 gros ton ağırlığındaki gemi, 66 metre genişliği ile de şimdiye kadar üretilmiş en büyük yolcu gemisi unvanını elde etti. Uzunluğu 362 metre ve seyir hızı ise 22 knot olarak verilmektedir. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder