Satılık Tekneler

Hanse’nin Yeni Elektrikli Dümen Sürücüsü 'E-motion'
21.11.2016 Hanse’nin Yeni Elektrikli Dümen Sürücüsü 'E-motion' Hanse Yachts, yeni tanıttığı elektrikli dümen sürücüsü ile sessiz, sıfır emisyonlu motor gücünü vaat ediyor. Alman üretici ''e-motion'' adı verilen dümen sürücüsünü, dümen konusunda uzman Jefa ve manevra kabiliyetini arttıran elektrikli motorlar konusunda uzman Torqueedo ortaklığı ile birlikte geliştirdi.

Hanse-e-motion

Hanse 315 yelkenlisine monte edilmiş e-motion dümen sürücüsü sayesinde, tekne dar alanlarda inanılmaz şekilde kontrol ve hareket ediyor. Hanse Yachts’a göre yeni e-motion dümen sürücüsü, yelkenli yatlarda büyük bir devrim yaratacak.

Elektrik motoru, dizel motor ile onun ilave bileşenlerinin yerini alıyor ve sessizliği, sıfır emisyonu sayesinde yelkenlilerle rekabet edebilecek düzeye geliyor. 4 kW gücündeki bir elektrik motoru ve katlanabilir pervane dümen miline entegre ediliyor.

Hanse-e-motion2

Dümen miline entegre edilmiş olan motor, tekneyi doğru yöne iterek yönlendiriyor. Toplamda 100 derecelik dümen mili açısı sayesinde, e-motion dümen sürücüsü entegre edilmiş Hanse 315, kendi ekseni etrafında dönerek ileri ve geri hareket ediyor.

Yanaşırken ve iskeleye paralel hareket ederken, yatın kıçı iskeleye doğru çekilirmiş hissi veriyor. Böylece güçlü rüzgarlarda ve dar marina yanaşmalarında özellikle avantaj sağlıyor. 

Hanse-e-motion3

Hanse Yachts'a göre e-motion dümen sürücüsü monte edilmiş Hanse 315 yelkenlisinin en önemli avantajları; 100 kg daha hafifliği, şaft için gövdede delik açılmaması, yelken ile seyirde daha az sürtünme, sessizliği, yakıt kokusu olmaması, düşük bakım masrafları olarak sıralanıyor.İlk olarak, Ekim ayında Hamburg Boat Show’da tanıtılan elektrikli dümen sürücüsünün dezavantajlarını göz ardı etmemek gerekiyor. Bunların başında menzil ve yeniden şarj edilmesi sayılabilir. Hanse yetkilisi videoda verdiği bilgilerde, e-motion sistemi ile 4 knot hızda yaklaşık 50 deniz mili yol yapabiliyor. İki veya dört lityum iyon batarya sadece üç saat sürede şarj ediliyor. Dümen sürücüsünün maksimum 6,1 knot hıza çıkabiliyor, ancak bu durumda menzil kısalıyor.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.