Satılık Tekneler

Hanse 675
16.06.2016 Hanse 675
2015 yılı Aralık ayının son günlerinde, denize indirildikten sonra tamamlanan ve deniz testlerinden de başarı ile geçen ilk Hanse 675, sahibine teslim edilmek üzere hazırlanıyor. Ship-A-Hoy ismi verilen yelkenlinin kısa süre içinde teslim edilmesi bekleniyor. 

Hanse 675

Alman yelkenli yat üreticisi Hanse Yachts’ın bu güne kadar ürettiği en büyük yelkenli olan Hanse 675’in uzunluğu 21 metre (67 feet), karbon direği ise 32 metre. Hanse 675, ileri teknolojiyi en yüksek lüks standartlarıyla bir araya getiriyor. Yeni model, Hanse tersanesinin ürettiği en büyük model olmasının yanı sıra, Almanya’da seri olarak üretilen en büyük yat olarak aynı anda iki rekorun sahibi oldu. 

Hanse 675-2

Dünyanın önde gelen tasarımcılarından Judel/Vrolijk & Co tarafından geliştirilen Hanse 675, Hanse’nin kendisine özgün yelken sistemleri ve tik, uzun, kesintisiz güverte yerleşimi akan bir tavan çizgisine sahip. Hanse DNA’sında yer alan, kolay kullanım ve seyir performansının yanı sıra, ancak süperyatlarda olabileceği düşünülen özellikleri bu segmente taşıyarak birçok ilke imza atacak. Kokpit hardtop’ı, salonun üzerindeki devasa hareketli cam tavanı, yenilikçi yerleşim planı ve özel iç alan tasarımlarıyla Hanse 675, ancak 30 metre bir süperyatta bulabileceğiniz özellikleri bu boyuta taşıyor. İç mekanlarda ise, büyük pencereler ve çok büyük panoramik tavan ile elektronik kontrollü güverte bölümü sayesinde fazlasıyla ışık bulunuyor.

Yelkenlinin iç dekorasyonu da yat sahibine ve konuklarına ilave bir gizlilik sunuyor. Kokpitin iskele tarafından ayrı bir mürettebat girişi ile mutfak, mürettebat kamaraları ve ıslak hacimlere ulaşılıyor.

Hanse Yachts CEO’su Dr. Jens Gerhardt yeni amiral gemisini; “Duygulara dokunan bir sadelik ile modern lüksü bir araya getirerek, Hanse felsefesini yeni bir seviyeye yükseltti” diye tanımlıyor ve “Hanse 675’in avant-garde iç tasarımı ve akıcı dış hatları seri tekne üretiminde yeni bir dönüm noktası olacak” diye ekliyor. 

Hanse 675-3

Teknenin iç mobilya detaylarında yumuşak kıvrımlar; seri üretim teknelerde pek rastlanmayan doğal ahşap, doğal granit ve el yapımı deri gibi üst düzey malzemelerle uyum içerisinde kullanılmış. İç hacmi en verimli şekilde kullanılan master kamarada, duvara asılan gardırop ve yan paneller tüm mobilyanın havada asılı olduğu gibi bir imaj yaratıyor. 

Geniş salon alanı tam bir “lounge” olarak tasarlanmış. Mutfağın iskele kıç altına alınmasıyla, sadece dinlenme ve eğlenme alanına dönüşen salonun, sancak kısmında geniş bir L oturma grubu mevcut. İskelede ise 6 kişilik bir yemek masası var. Navigasyon masası günlük bir ofis rahatlığında yapılmış. Yemek masasının hemen arkasındaki Amerikan bar ise buz yapıcısı, içecek dolabı, şarap soğutucusu ve espresso makinesiyle gerçek bir bar olarak düşünülmüş. Doğal ahşap, paslanmaz çelik detaylarla ve özel aydınlatma çözümleriyle bitirilen banyo alanlarında, Hanse ilk defa gerçek granit yüzeyler kullanmış.

Hanse 675-4

Hanse 675, daha suya inmeden Türkiye’deki teknecilerin gönlünü çaldı. Şu an suya indirilen ilk tekne ve onu takip eden iki gövde de, Trio Deniz tarafından Türkiye’deki teknecilere satıldı. Hanse tarafından üretimi bitirilen ilk Hanse 675, Hamburg limanında Mayıs ayında gemiye yüklenmiş ve geçtiğimiz hafta Perşembe günü gemiden Derince limanında indirilmişti. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder