Satılık Tekneler

Hafta Sonu İtalya’da Powerboat Kapışması...
16.10.2014 Hafta Sonu İtalya’da Powerboat Kapışması...
Victory ve Chaudron, UIM Dünya ve Avrupa Powerboat C1 - V1 Şampiyonalarında rakiplerinin 13 puan önünde Avrupa Şampiyonunu belirleyecek, Terracina’daki İtalya Grand Prix’sine başlayacaklar.

Eylül ayında İbiza’daki Akdeniz Grand Prix’nin her iki yarışını da kazanan Arif Al Zaffain ve Nadir bin Hendi’den kurulu Victory takımı, 13 puan önünde oldukları rakipleri Işıklar-Relekta ve New Star-Poliform takımlarının kariyerlerinin 100. damalı bayrağını görmeye hazırlanıyorlar. Ayrıca altı kez dünya şampiyonu olan Arif Al Zaffain bu sezonu da şampiyon olarak kapatarak, halen sekiz kez dünya şampiyonluğu rekorunu elinde bulunduran Steve Curtis’e  bir adım daha yaklaşmak için mücadele edecek.

Hafta Sonu İtalya’da Powerboat Kapışması.

İtalyan pilot Guido Cappellini sezon açılışında iki kez çıktığı podyum başarısını tekrarlamak istiyor. New Star-Poliform takımı C1’in ilk Rus pilotu olan çaylak Mikhail Kitashev ile en azından geçen yıl Terracina'da elde ettikleri ikincilik başarısını tekrarlamak arzusunda.

Işıklar-Zabo-Relekta takımı pilotları Uğur Işık ve Christian Zaborowski geçen yıl kariyerlerinin ilk birinciliğini elde etmek üzere iken, damalı bayrağa metreler kala benzinlerinin bitmesi kabusunu hiç hatırlamak istemiyorlar. Türk - Norveç ekibi Ibiza’da önce kırılan şanzıman ile boğuştuktan sonra iki kez podyuma çıkarak bu yıl ki iddialarını sürdürdüler.

Hafta Sonu İtalya’da Powerboat Kapışması.

Bir diğer İtalyan Takım Fendi Racing geçen yıl Avrupa Şampiyonu olan Miles Jennings ve Alfredo Amato ikilisinde Amato’nun yerinde bir başka Türk pilot Tarık Öktem olacak.
 
V1 serisinde ise rekabet daha da sıkı olacak; ilk üçte yer alan Chaudron, Karelpiu ve Tommy One sadece 5 puan için yer alıyorlar. Onların ardında gruplanan 4 tekne Aquasport, Bernico-New Star, Nassau ve Silverline ise sadece 2 puan için bu hafta İtalya’da start alacaklar.

Hafta Sonu İtalya’da Powerboat Kapışması.

Tüm C1 ve V1 takımları Cuma günü yapacakları 2 antrenman ile yarışları için son ayarlamalarını yapacaklar ve Cumartesi günü sabah sıralama turları sonrasında hafta sonunun ilk yarışında saat 16:00’da start alacaklar. Pazar günü de aynı saatte ikinci yarış yapılacak.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.