Satılık Tekneler

H2 Yacht Design'dan geleceğin tasarımı
19.04.2013

H2 Yacht Design'dan geleceğin tasarımı

1973 yılında Amels tarafından Dutch Maritime Institution için yapılan 59 metrelik HR MS Blommendal araştırma yatının miyadı doldu. Otuz yaşındaki dev yatın yerine inşa edilecek yenisinin tasarımını ise, ICON tarafından proje istenen dört firmadan biri yapacak.

Bu konuda şimdilik ortaya çıkan somut örnekler içinde, en ilgi çekici olan, H2 Yacht Design'ın projesi oldu. İngiliz tasarım firması H2 Yacht Design, kendi tasarımcılarının yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak ve fikirlerini özgürce kullanabilmelerini sağlamak amacıyla, tasarımcıları arasında bir yarışma düzenledi. Yarışma sonucunda firma tarafından seçilen bu tasarımı, tasarım direktörü Jonny Horsfield 'ICON, kendilerine en yakıştıracağı tasarımı seçecek. Bizim firmamız adına seçilen tasarım ise, en yaratıcı ve H2'nin yetilerini, gerçek hayal gücüne ve farklı olana tuttuğu ışığı en iyi şekilde yansıtacak olan tasarımdı.' şeklinde açıkladı. 'Ben, güçlü görsel kimliğe sahip olanı üretmek isterim. Açılı köprü pencereleri ön yapısında da kullanılan bu tasarımın genel hatlarına farklı bir stil katıyor.' sözleriyle, H2'nin sunacağı tasarımı özetledi.

H2 Yacht Design'dan geleceğin tasarımı

Panaromik görüşe sahip ana kamarası, suit misafir kabinleri, birden fazla salon ve vakit geçirebilecek yaşam alanları bulunuyor. Dış mekanı ise dört kat güverteye yayılmış şekilde, 10 metrelik bir botu, spa veya yüzme havuzunu, helikopter pistini kaldırabilecek kapasitede.

H2 Yacht Design, Dixon Yacht Design, Ivan Erdevicki ve Newcruise firmaları arasında kazanan, şu an devam eden Antibes Yacht Show'da 21 Nisan tarihine kadar açıklanacak.

H2 Yacht Design'dan geleceğin tasarımı

charterworld.com/yatvitrini.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder