Satılık Tekneler

Güvercinlik’te çıkan çöpler şaşırttı..
25.02.2016 Güvercinlik’te çıkan çöpler şaşırttı..
Bodrum Belediyesi tarafından “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla ilki geçen yıl düzenlenen Bodrum Deniz Dibi Temizlik Kampanyası'nın ikincisinde, bu kez Bodrum’un Güvercinlik koyunda temizlik yapıldı. Denizden çıkan yatak ve koltuk değneği görenleri şaşırttı...2 tekne ile, Bodrum Belediyesi Dalış ekibindeki ve Bodrum Su Sporları Kulübü Derneği’ndeki toplam 11 dalgıç tarafından temizlik için dalışlar gerçekleştirildi. Güvercinlik Balıkçı Barınağı ve çevresinde gerçekleştirilen dalışlarda çıkan çöpler görenleri şaşkına çevirdi. Denizden pek çok sayıda pet şişe, araba, lastik, teneke kutu, cam şişenin yanı sıra, çift kişilik yatak, tekne motoru parçası, tencere, batık bir sandalın fiber gövde parçası, çaydanlık ve koltuk değneği gibi çöplerde çıktı. Temizlik sırasında Sudi Özkan İlköğretim Okulu öğrencileri de etkinlik alanına gelerek, çıkarılan çöpleri inceledi.Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon, Meclis üyesi Niyazi Atare, Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve kontrol Müdürü Engin Doğan, Karia Rotary Kulübü Başkanı Mustafa Öztabak da etkinliğe destek verdi. Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve kontrol Müdürü Engin Doğan, ilkokul öğrencilerine atıkların doğada kaybolması ile ilgili bilgiler verdi.Etkinlikte bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da, çevre temizliğinin önemine değinerek; “Denizlerimize mavi yakışır diyerek yola çıktığımız deniz dibi temizliğimizde, bu kez Güvercilik Koyu’nda temizlik yapıldı. Burada çıkan çöpler insanlık ayıbı. Sürdürülebilir hayat içinde bu temizliklerin yapılması gerekli. Öğrencilerin ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle ve belediyemizin çalışmasıyla bu temizlik etkinliğini gerçekleştirdik. Kış ayı olmasına rağmen yoğun katılımla temizlik yapıldı. İnsanlarımız artık kolay yolu seçmesin, denize çöp atmasın. Doğa güzelliklerini torunlarımız da görsün” dedi.


Denizden çıkarılan iki tona yakın atık, bir süre limanda sergilendikten sonra Bodrum çöplüğüne götürüldü. “Deniz dibi temizlik” çalışması, su altı kameralarıyla da kaydedildi.

Bir sonraki Bodrum Deniz dibi Temizliği 2 Mart’ta Yalıçiftlik koyunda yapılacak.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.