Satılık Tekneler

Güney Afrikalı çocuklar Dünya turu atacak
23.01.2015 Güney Afrikalı çocuklar Dünya turu atacak
Güney Afrikalı çocuklar özel bir organizasyon sayesinde Clipper Round the World Yat Yarışı’na katılacak ve Dünya turu atacaklar! Sapinda Rainbow Foundation kuruluşunun organize ettiği proje sayesinde Afrikalı çocuklar, takım oyuncusu olabilme ve liderlik gibi kişilik özelliklerini bu proje sayesinde geliştirecekler. 30 adet gencin yer aldığı 18-24 yaş arası listeden seçilecek olanlar, ekiplerle birlikte bu yarışa katılacak. 

Güney Afrikalı çocuklar Dünya turu atacak

2013-2014 Clipper Round the World Yat Yarışı'na, yine Sapinda Rainbow Project ile 8 genç katılmış, Dünya'nın en zor koşullarına tanıklık etmişlerdi. 

Sapinda Rainbow Project’te yer alan gençlerden çoğu, daha önce böyle birşeyin parçası hiç olmamış hatta bazısı hayatlarında ilk defa tekne görmüşler idi. 

Proje artık Sapinda Rainbow Foundation olarak genç katılımcılara mentörlük ediyor. Gençlere, kariyer hedeflerine doğru yol gösteriyor. 2013-2014 Clipper yarışına katılan 22 yaşındaki Meadowlands’li Soweto, yarışın son ayağını tamamlamıştı. O, şimdi kuruluşun irtibat temsilcisi ve sözcüsü olarak görev yapıyor. 

Güney Afrikalı çocuklar Dünya turu atacak

Yarışa katılacak olan 18-24 yaş arası 30 adaydan 8’i seçilecek. Tekneye binme hakkını kazananlar 1 Mart’ta açıklanacak. 2015-2016 yarışı, 30 Ağustos 2015 tarihinde İngiltere’de start alacak ve filo Cape Town’a Ekim 2015’te varacak.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder