Satılık Tekneler

Güneş Enerjili Süperyat - Solaris
15.12.2016 Güneş Enerjili Süperyat - Solaris Şaşırtıcı özelliklere sahip lüks yat Solaris, sessizce ve yakıt almadan durmaksızın seyir yapabilecek. Geleceğin süperyatı Solaris’in fiyatının 33 milyon dolar civarında olması bekleniyor.

Solaris

İngiliz Duffy London tasarım firması, yüzde yüz güneş enerjisi ile çalışan siparişe göre bir kısmı yeniden tasarlanabilecek Solaris'in inşasına devam edildiğini duyurdu. Piyasadaki benzer büyüklükteki yatlardaki gibi, sera gazı emisyon sınırlaması olmayan Solaris'in gücünde sınırlama bulunmuyor. Sessiz çalışması ve güvertesindeki fotovoltaik paneller ile Solaris yüksek standartlarda sonsuz bir tatil vaat ediyor.

Solaris.

Duffy London’un solar enerji ile çalışan lüks yatının, 2020 yılında tamamlanacağı tahmin ediliyor. Yaklaşık 44 metre (144 feet) uzunluğundaki yatta 5 bağımsız kamarada, toplam 10 konuk ağırlanabilecek. Solaris gezi yatı, aşırı dayanıklı ve sağlam olmasına rağmen, aynı zamanda da çok hafif malzemelerden üretiliyor. 

Solaris..

En son teknoloji bataryalar ve güneş enerjisi teknolojisi ile donatılan yat, dünyanın herhangi bir yerindeki limandan bir diğerine hiç yakıt almadan seyir yapabilecek.

Solaris...

Güvertesindeki güneş panelleri sayesinde, bataryalar kullanan benzer elektrikli yatlar gibi marinalarda “şarj süresince” beklemek ve zaman kaybetmek zorunda kalmayacak. Açık denizlerde ise, yat kolaylıkla 45 knot üstünde hızlara erişebilecek. Yatın normal koşullardaki seyir hızı ise 28 knot olacak.

Solaris-

Solaris ince uzun yapısı ve entegre edilmiş güneş enerji sistemleri ile, açık denizlerde bir kuğu gibi süzülürken bir yandan da elektrik enerjisi üretecek. Duffy London, Solaris'i tahminen 33 milyon dolara satmayı düşünüyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.