Satılık Tekneler

Groupama ve Aberdeen Finişe 5 metre Kala Çarpıştı
23.02.2014 Groupama ve Aberdeen Finişe 5 metre Kala Çarpıştı


Extreme Sailing Series'in ilk ayağı olan Singapur haftasının üçüncü gününde yaşanan kaza yürekleri ağızlara getirdi.

Güne çok iyi bir başlangıç yapan Groupama, günün ilk yarşında aldığı ikinciliğin ardından serideki pozisyonunu korumak için çıktığı yarışta tam finiş hattını geçecekti ki talihsiz bir kazaya kurban gitti. Serideki rakibi Aberdeen'in üzerine, sancak kontraya kavança atan Groupama, yarış boyunca kolladığı rakibine hiç şans vermeden finiş hattını geçmeyi amaçlıyordu. Tam bu sırada esen kuvvetli sağanakta kontrolü kaybedip iyice orsaya giren Aberdeen katamaranının havada olan sancak gövdesi, Groupama'nın önce direğine sonra ekipten Tanguy Cariou'ya çarptı. Kaza esnasında Groupama'nın direği kırıldı ve bir ekip elemanı başından yaralandı. Çarpmanın gerçekleştiği esnada darbe alacağını kestiren bazı yelkenciler suya atlayarak kendilerini korumaya çalıştılar.

Groupama ve Aberdeen Finişe 5 metre Kala Çarpıştı

Franck Cammas'ın ekibi Groupama, bugünki yarışlarda yeniden yer alabilmek için hummalı bir tamir işine girdi. Pes etmeye niyeti olmayan ekibin yaralanan taktisyeni Cariou şunları söyledi:

'Hastaneden ayrıldım. Gözümün yukarısında birkaç dikiş ile durumu kurtardım sayılır ancak sırtım ve sağ omzumda ciddi ağrılarım var. Şu an için yarın teknede olabilirim diyemiyorum ancak bunu Franck ile yeniden tartışacağız.'


http://www.extremesailingseries.com/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.