Satılık Tekneler

Gori’den Çığır Açacak Pervane Tasarımı
29.11.2016 Gori’den Çığır Açacak Pervane Tasarımı Dünyanın önde gelen pervane üreticilerinden Gori; tek pitch ayarlı, 3 kanatlı yeni pervane tasarımını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Overdrive fonksiyonu olmayan Gori’nin yeni tek pitch (SP) pervanesinden önce, tek pitch pervaneler yan sanayi müşterileri tarafından kullanılıyordu. Volvo Penta ve Yanmar gibi motor üreticilerinin garanti prosedürleri gereği bugüne kadar projelendirilmemişti. Her iki motor üreticisinin de tüm gerekliliklerini yerine getiren yeni overdrive’sız SP pervane, 2017 Şubat ayından itibaren Gori’nin kataloğunda yer alacak. 

Gori SP pervane

Gori’nin yeni tek pitch ayarlı pervanesinin testleri, Volvo D2-55 motorla güçlendirilmiş Xc-42 yelkenli yatta gerçekleştirildi. Pervanenin performans verileri, beklentileri fazlasıyla karşıladı. Overdrive fonksiyonu olmayan pervane, diğer Gori pervanelerin tüm temel niteliklerini taşıyor. 

İleri viteste ve tornistanda aynı pitch’de çalışan pervane, her iki yönde de aynı performansı veriyor. Bu sayede teknenin manevra kabiliyetini ve durdurma gücünü maksimuma çıkarıyor. 6 knot süratte sadece 1,4 N sürüklenme kuvvetiyle yeni Gori pervane piyasadaki tüm 3 kanatlı pervanelerden çok daha verimli çalışıyor. 

Entegre pitch’li yapısı sebebiyle Overdrive fonksiyonundan yoksun olan yeni pervanenin kanat tasarımlarının patent süreci de devam ediyor. Ayrıca teknolojinin patentlenmesinin ötesinde Gori, 3 kanatlı tasarımına da yasal koruma getirecek. 

Geçtiğimiz ay Mets fuarında karşılaştığımız Gori Pervanelerinin Türkiye distribütörü, UTL Skiper firmasının sahibi Orhan Tüker, bu yeni ürünün piyasadaki rakiplerine özellikleri ile fark atacağını belirtti.

UTL Skiper
Orhan Tüker
0 (533) 273 29 85

www.skiper.org YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder