Satılık Tekneler

Gori Katlanır Pervaneleri
20.01.2016 Gori Katlanır Pervaneleri
Gori pervaneleri katlandığında sağladığı minimum sürtünmeyle, diğer 3 kanatlı katlanır ve geleneksel pervanelere göre bir adım öne çıkıyor. Teknelerin yelken altındaki süratlerini yukarıya taşıyan Gori katlanır pervanelerinin üstünlüğü, test sonuçlarıyla da kanıtlanmış.  

gori-propeller
 
Ek olarak yine yelken altında seyrederken, pervaneye takılarak büyük sorunlara yol açabilecek olan yosunlar, balık ağları veya oltaları, plastik çöpler gibi unsurların da sorun çıkarmasını engelliyor. Gori katlanır pervanelerinin tasarımı, yelken altında asla istenmeden açılmayacak şekilde geliştirilmiş. Bu da kullanıcıyı fazladan şaft freni masrafından da kurtarıyor, ayrıca; şanzumanın ömrü de uzamış oluyor. 

 

Gori’nin üç kanatlı katlanır pervanesi, diğer markalara oranla hem ileri seyirde, hem de tornistanda yüzde 15’in üzerinde daha yüksek performans ortaya koyuyor. Dünyanın ileri gelen yatçılık dergilerinin testlerinde kanıtlanan bu performans, üç kanatlı Gori pervanenin kavis ve kıvrım tasarımı sayesinde ortaya çıkıyor.  
 
3 kanatlı Gori katlanır pervaneleri; Bukh, Nanni, Hydrodrive, Lombardini, Sonic, Volvo Penta, Yanmar ve Sail-drive ünitesine sahip diğer üreticilerin sistemleriyle uyumlu. 
 
3 kanatlı katlanır pervaneler ​

3-kanatlı-katlanır-pervaneler 
DAME ve HISWA ödüllerine sahip olan 3 kanatlı Gori katlanır pervane, ilk olarak 1994 yılında piyasaya çıktı.  
 
3 kanatlı Gori katlanır pervane, özel kavis ve kıvrımlı yapısı sayesinde ileri giderken ortaya koyduğu performansı tornistanda da aynı oranda veriyor.  
 
‘Overdrive’ özelliğine sahip olan 3 kanatlı Gori katlanır pervaneler, bu sayede dümencinin fazladan takılacak hidrolik veya komplike mekanik sistemler olmaksızın, seyir halindeyken pervanenin açısını ve profilini sadece gaz kolu ve vites koluyla kontrol edebilmesini sağlıyor. Overdrive özelliği, ek olarak daha düşük devirde, kanat açısını arttırarak aynı süratlerde seyir imkanı ortaya koyuyor. Bu da; çok daha az titreşim, ses ve yakıt tasarrufu anlamına geliyor.  
 
Daha önce sınırlı bir güce kadar kullanılabilen 3 kanatlı Gori katlanır pervaneler, artık 10 beygirden 300 beygir üzeri motorlara kadar uygulanabiliyor. Artık 43 inç’e kadar boyutlar, Gori tarafından üretilmeye başlandı. 
 
2 kanatlı Gori katlanır pervaneler 

2-kanatlı-katlanır-pervaneler 
25 yıldan öncesine dayanan 2 kanatlı Gori katlanır pervaneler, modern üretim teknolojileri ile artık çok daha ileri seviyede. 60 beygire kadar yelkenli teknelerde kullanılan bu pervaneler; 11,5 ile 18 inç’e kadar, Sail-drive veya şaftlı sistemler ile uyumlu ve her iki rotasyonda mevcut.  
2 kanatlı Gori katlanır pervanelerin, diğer üç ve iki kanatlı pervanelere göre tornistan performansı hayli üstün. Bağımsız testlerle kanıtlanmış olan bu üstünlük, yine 2 kanatlı Gori katlanır pervanelerin gelişmiş kanat tasarımı, şekli ve profili sayesinde ortaya çıkıyor.  
 
Sail-drive sistemiyle uyumlu olarak tasarlanan 2 kanatlı Gori katlanır pervaneler; Bukh, Nanni, Hydrodrive, Lombardini, Sonic, Yanmar, Volvo Penta ve onun eski 50 S-Drive ile 100 S Drive Sail-drive üniteleriyle uyumlu. 
 
Gori katlanır yarış pervaneleri  
 gori-yarış-pervaneleri Gori’nin yarış pervaneleri, dünya çapında dümencilerin tercihi olmaya devam ediyor. Dünyanın en iyisi olarak anılan Gori katlanır yarış pervaneleri 

Admiral’s Cup, 
Copa del Rey, 
Newport-Bermuda Race, 
Route du Rhum, 
Sydney-Hobart, 
Transpac, 
Vendee Globe Whitbread Round the World Race ve daha bir çok prestijli yarış serisinde tercih ediliyor. 
 
Pervaneler; tasarımı ve şekli sayesinde katlandığında minimum sürtünme ortaya çıkıyor.  
 
Tüm yarış serisi Gori katlanır pervaneleri, teslimattan önce teste tabi tutuluyor. Bu sayede pervane, açılıp kapanma mekanizması alıcıya garanti edilmiş biçimde teslim ediliyor. Gori katlanır yarış pervaneleri; Bukh, Nanni, Hydrodrive, Lombardini, Sonic, Yanmar, Volvo Penta ve tüm diğer Sail-drive üniteli sistemlerle uyumlu. 
  
Steel Team tarafından geliştirilen ve üretilen Gori pervaneleri ilk defa 1975’de piyasaya çıktı. En yeni nesil CAD/CAM programları kullanılarak geliştirilen Gori pervaneleri, küresel bazda bir çok projede yer aldı. Gori pervaneleri ve Steel Team, her zaman en üst tasarım ve üretim kalitesini kullanıcılarına garanti ediyor.  
 
Dünya çapında standart veya opsiyonel olarak üreticiler tarafından kullanılan Gori pervaneleri
 
Danimarka     : X-Yachts, Luffe Yachts, Nordborg Baadbyggeri 
İsveç             : Hallberg Rassy,  
Finlandiya      : Finn Yachts, Baltic Yachts 
Almanya        : Bavaria Yachtbau, Dehler Yachts, Sirius Yachts 
Fransa           : J-Boats, CNB, 
İtalya             : Grand Soleil, Ital Yachts, Solaris Yachts, Sly Yachts 
Monaco         : Wally Yachts 
İngiltere         : Discovery Yachts, Spirit Yachts, Green Marine 
Slovenya       : Elan Yachts 
Hırvatistan     : Salona Yachts 
Polonya         : Delphia Yachts, Sunreef Yachts 
Hollanda        : Baestevaer Yachts 
Avustralya     : Seawind Cats, Lightwave, Buizen Yachts, Sydney Yachts 
Yeni Zelanda  : Elliott Yachts, F.R.P. Yachts, Salthouse Boat Builders 
Çin                : Elliott Yachts, McConaghy Yachts, Hudson Yachts, Farnova Yachts 
Güney Afrika  : Pacer Yachts. Matrix Yachts, Southern Wind Ship Yard. 
Arjantin          : M-Boats 
Brezilya         : Delta Yachts 
ABD              : W.D.Schook, Alerion Yachts, Nord 

Gori Katlanır Pervaneleri Türkiye’de UTL Skiper firması tarafından satışa sunulmaktadır. 

İletişim : Orhan Tüker
Telefon : 0533 273 29 85

www.skiper.org

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder