Satılık Tekneler

GoPro'nun Yaratıcısı Yeni Oyuncağı - Limited Editions Amels 180
30.12.2015 GoPro'nun Yaratıcısı Yeni Oyuncağı - Limited Editions Amels 180
GoPro kameralarının mucidi Nick Woodman, GoPro kamerasını, her zaman bir sörf gezisi sırasında edindiği ilhamla geliştirdiğini söylemekten çekinmez. Şimdi ise, milyarder patron denizlerdeki oyuncağını daha büyük bir süperyat ile değiştirme kararı aldı.

Limited-Editions-Amels-180

Woodman, yatçılık sektörünün sağlam kaynaklarına göre  Hollandalı ünlü yat üreticisi Amels’e 180 foot, yani yaklaşık 55 metre uzunluğunda bir süperyat ısmarladı. Süperyatın ünlü patrona 2017 yılında teslim edilmesi bekleniyor. Dört güvertesi bulunan yatın üst güvertesinde jakuzili havuzu, geniş güneşlenme alanları ve açıkta konukların yemek yiyebileceği salonları bulunuyor.

Limited-Editions-Amels-180-2

660 gros ton ağırlığındaki Limited Editions Amels 180, okyanus aşırı seyir yapmak isteyen küçük dev süperyat arayışındaki deniz severlere güçlü, denize dayanıklı ve konforlu bir yaşam sunuyor. Tim Heywood tarafından tasarlanan Limited Editions Amels 180, güçlü hatları, aerodinamik, seçkin ve cesur çizgisi ile bir diğer, çok başarılı Amels 52M Limited Editions Amels 171 'in üretiminin geliştirilmesi ile elde edildi.

Limited-Editions-Amels-180-3 Limited-Editions-Amels-180-4

Büyüyen gövdesi sayesinde,
Limited Editions Amels 180'de pek çok ilave özelliğe yer verildi. Örneğin, ana güvertedeki salon diğerine göre % 30 oranında daha büyük. İlave güneşlenme güvertesi, arzu edildiğinde hemen bir helikopter pistine dönüşebiliyor.

Limited-Editions-Amels-180-5 Limited-Editions-Amels-180-6

Limited Editions Amels 180, bir megayat için başlangıç seviyesi denilebilir. 14 konuğun ağırlanabileceği süperyatta 12 veya 13 mürettebat için de konaklama imkanı bulunuyor. Karayiplerde veya Akdeniz’de seyir için ideal olan yat, arzu edildiğinde okyanus aşırı da seyir yapabiliyor. 13 deniz mili hızda 4.500 deniz mili menzile ulaşabiliyor. Yüzme platformu ve garajında pek çok GoPro kameralı deniz oyuncağına, jet ski veya su altı motoruna da yer bulunuyor.

Limited-Editions-Amels-180-7

Nick Woodman’ın yeni oyuncağı için ne kadar ödeyeceği henüz net olarak belirlenmedi. Ancak tipik 180 foot Amels süperyatının fiyatının 35 - 40 milyon dolar olduğu biliniyor. Süperyatın üreticisi yeni aldıkları sipariş konusunda, gizlilik politikaları nedeniyle her hangi bir açıklama yapmaktan kaçınıyorlar. GoPro kameralarının mucidi Nick Woodman, konu hakkında konuşmaktan uzak duruyor. Bu büyüklükteki bir yatın mürettebat, yakıt giderleri, marina masrafları dahil olmak üzere, yıllık bakımının 3 - 4 milyon doları bulduğu da tahmin ediliyor.

www.amels-holland.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.