Satılık Tekneler

Google Maps Rotasını Yelkenci Eren Kantarlı ile Bulacak
14.10.2014 Google Maps Rotasını Yelkenci Eren Kantarlı ile Bulacak
Profesyonel bir yelkenci olan Eren Kantarlı Google’da Maps’ten sorumlu Global Pazarlama Müdürü oldu. Teknoloji devi Google’ın en önemli servislerinden biri olan Haritalar Bölümünün başına bir Türk yelkenci geldi.

Google Maps Rotasını Yelkenci Eren Kantarlı ile Bulacak 
Profesyonel yelken yarışçısı da olan ve 2011 yılında teknoloji devi Google’da çalışmak için ABD’ye taşınan Datçalı Eren Kantarlı, şirketin ‘Haritalar’ (Maps) bölümü global pazarlama yöneticisi oldu. 2007 yılında Google’ın Türkiye’deki ofisinde işe başlayan Kantarlı, ilk önce Türkiye ve Yunanistan’dan sorumlu tüketici ve ticari pazarlama müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Google’ın Merkezine transfer olan Eren Kantarlı Google Offers ve dijital cüzdan servisi olan ‘Wallet’ta ürün pazarlama görevlerini sürdürdü.

Profesyonel bir yelken yarışçısı olan Eren Kantarlı, Türkiye’de uzun yıllar farklı yelken takımları için yarıştı. Kantarlı, şu anda ABD’de ‘GU Energy’ ve ‘TMC’ sponsorluğunda J24 dünya yelken kupasına hazırlanıyor. 
En büyük hayalinin Türkiye’ye dönmek olduğunu ifade eden Kantarlı, Silikon Vadisi’nde öğrendiği yöneticilik becerilerini Türkiye’de değerlendirmek istediğini dile getiriyor.

Google Maps Rotasını Yelkenci Eren Kantarlı ile Bulacak

Kantarlı, öncelikli olarak Google’daki hedeflerine ulaşmasını belirterek, “Aslında bilişim teknolojilerinde Türkiye el değmemiş bir ülke, büyük fırsatlar barındıran bir pazar. Ancak risk sermayedarı ve melek yatırımcı sayısı çok az. Öncellikli olarak ‘girişimcilik’ ruhunu Türkiye’de destelememiz ve babadan oğla geçen tüccarlıktan öteye geçirmemiz gerekiyor” diye konuştu. Öte yandan Silikon Vadisi’ni 5-10 yılda kopyalamak isteyen Chicago ve Seattle’ın başarısız örnekler olduğu ve Türkiye’nin 20-30 yıllık bir projeyle çalışması gerektiği Kantarlı’nın sözleri arasında yer aldı.
 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.